Oklahoma Wrestling Begins Here... Login
Show All Wrestlers Back to Tournament List 

Results: 2020-2021

OKWA NOVICE STATE CHAMPIONSHIPS   -   Div II
(Note: ** indicates 6+ entries in the bracket)

61 (Not Placed) Bentlee Hall NW Pawnee Black Bear Wrestling
     

52 (Not Placed) Chance Nichols NW Pawnee Black Bear Wrestling
     

43 (Not Placed) Gunner Radford NW Pawnee Black Bear Wrestling
     

HWT (Not Placed) Ryan Sanchez NW Pawnee Black Bear Wrestling
     

75 (Not Placed) Emery Lindsey NW Mojo Grappling
     

64 (Not Placed) Tvffolupv Tecumseh NW Mojo Grappling
     

83 (Not Placed) Brody Brown NW Berryhill Wrestling
     

46 (Not Placed) Hunter Crow NW Berryhill Wrestling

46 (Not Placed) Carter Crutchfield NW Berryhill Wrestling
     

55 (Not Placed) Jaxxson Buzzard NE Jay Wrestling Club
     

83 (Not Placed) Karsyn Pack NE Jay Wrestling Club
     

58 (Not Placed) Thomas Slaugh S Chickasha
     

52 (Not Placed) Cale Hancock NE Bixby Wrestling Club
     

49 (Not Placed) Wade Hancock NE Bixby Wrestling Club
     

83 (Not Placed) Hunter Hughes NE Bixby Wrestling Club
     

70 (Not Placed) Jamison Hughes NE Bixby Wrestling Club
     

61 (Not Placed) Cooper Johnson NE Bixby Wrestling Club
     

43 (Not Placed) Blake Manley NE Bixby Wrestling Club
     

64 (Not Placed) Rayland Ontiveros NE Bixby Wrestling Club
     

58 (Not Placed) Ronan Winkle NE Bixby Wrestling Club
     

70 (Not Placed) Porter Chaney NE Vinita Kids Wrestling
     

64 (Not Placed) Jayce Hart NE Vinita Kids Wrestling
     

61 (Not Placed) Ean HOWARD NE Vinita Kids Wrestling
     

67 (Not Placed) Jaime Armendariz S Clinton Youth Wrestling
     

61 (Not Placed) Catch Fawver S Clinton Youth Wrestling
     

55 (Not Placed) Nathan Lamborn S Clinton Youth Wrestling
     

58 (Not Placed) madisson lopez S Clinton Youth Wrestling
     

105 (Not Placed) Brett Goucher S Anadarko
     

52 (Not Placed) Kayson JuAire S Anadarko
     

83 (Not Placed) Jack Lusk S Anadarko
     

75 (Not Placed) Weston Matlock S Anadarko
     

HWT (Not Placed) Hestyn Shook S Anadarko
     

83 (Not Placed) Hunter Chaney NE Glenpool wrestling
     

61 (Not Placed) Kaiden Koehn NE Glenpool wrestling
     

55 (Not Placed) Rowdy Blackwell NE Pryor Elementary Wrestling
     

HWT (Not Placed) Audrina Collom NE Pryor Elementary Wrestling
     

70 (Not Placed) Shiann Collom NE Pryor Elementary Wrestling
     

58 (Not Placed) Grady Fiddler NE Pryor Elementary Wrestling
     

67 (Not Placed) Brynley Keener NE Pryor Elementary Wrestling
     

83 (Not Placed) Jocelyn Miller NE Pryor Elementary Wrestling
     

70 (Not Placed) Chaysen George S Kingfisher
     

58 (Not Placed) Camden Mclane S Kingfisher
     

83 (Not Placed) Kyler Moore S Kingfisher
     

55 (Not Placed) Preston Mueggenborg S Kingfisher
     

67 (Not Placed) Kacii Heskett S HBT Grapplers
     

58 (Not Placed) Hatchett Ledford S HBT Grapplers
     

61 (Not Placed) Matt Mount NW Perry Youth Wrestling

61 (Not Placed) Logan Whited NW Perry Youth Wrestling
     

64 (Not Placed) Chaysen Caldwell S Highlander Wrestling
     

49 (Not Placed) Bronc Fletcher S Highlander Wrestling
     

61 (Not Placed) McKennen Hall S Highlander Wrestling
     

55 (Not Placed) Briggs Goldstein NE Collinsville Cardinal Wrestling

55 (Not Placed) Raiden Johns NE Collinsville Cardinal Wrestling
     

49 (Not Placed) Jax Sheninger NE Collinsville Cardinal Wrestling
     

55 (Not Placed) Beau Ferrell S Weatherford Youth
     

75 (Not Placed) Eli Frias S Weatherford Youth
     

52 (Not Placed) Emy Rice S Weatherford Youth
     

49 (Not Placed) Tory Rice S Weatherford Youth
     

61 (Not Placed) Colby Silman S Weatherford Youth
     

70 (Not Placed) Hunter Villines S Weatherford Youth
     

55 (Not Placed) Fysher Harris NW Chandler Takedown Club
     

49 (Not Placed) Wyatt Miller NW Chandler Takedown Club
     

61 (Not Placed) Johnny Ralston NW Chandler Takedown Club
     

90 (Not Placed) Brantly Spahr NW Chandler Takedown Club
     

58 (Not Placed) Rikkur Brown S Geary
     

43 (Not Placed) Blake Mueggenborg S Kingfisher
     

83 (Not Placed) Adelyn Blay S Piedmont
     

46 (Not Placed) Cooper Edge S Piedmont
     

64 (Not Placed) Beckett Fleming S Piedmont
     

83 (Not Placed) Luke Patterson S Piedmont
     

67 (Not Placed) Branson Rigdon S Piedmont
     

61 (Not Placed) Ryder Stone S Piedmont
     

105 (Not Placed) Alek Aguilar NE Fort Gibson Tiger Wrestling
     

67 (Not Placed) Kyran Anderson NE Fort Gibson Tiger Wrestling
     

105 (Not Placed) Raymond Champlain NE Fort Gibson Tiger Wrestling
     

75 (Not Placed) Colt Pierson NW Davenport Dawg Pound Wrestling
     

70 (Not Placed) Jaxon White NW Davenport Dawg Pound Wrestling
     

75 (Not Placed) Taegan Austin NW Sperry Elementary Wrestling Club
     

64 (Not Placed) Wyatt Boileau NW Sperry Elementary Wrestling Club
     

58 (Not Placed) Ryker Collier NW Sperry Elementary Wrestling Club
     

49 (Not Placed) Hudson Daniel NW Sperry Elementary Wrestling Club
     

90 (Not Placed) Daisie Bledsoe NW Woodland Wrestling Club
     

105 (Not Placed) Clay Donelson NW Woodland Wrestling Club
     

61 (Not Placed) Tate Hutchison NW Woodland Wrestling Club
     

75 (Not Placed) Jackson Hutchison NW Woodland Wrestling Club
     

52 (Not Placed) Spin Kennedy NW Woodland Wrestling Club
     

83 (Not Placed) Rylan Reyes NW Woodland Wrestling Club

83 (Not Placed) Carson Wilcher NW Woodland Wrestling Club
     

43 (Not Placed) Jensen Beecher C Newcastle Youth Wrestling
     

HWT (Not Placed) Ben Koonce C Newcastle Youth Wrestling
     

83 (Not Placed) Lucas Yates C Newcastle Youth Wrestling
     

75 (Not Placed) Kacen Copeland NE Sallisaw Takedown Club
     

83 (Not Placed) Rico Guevara S Elgin Grapplers
     

75 (Not Placed) Kord Williams S Elgin Grapplers
     

58 (Not Placed) Collin Zimmerman S Elgin Grapplers
     

49 (Not Placed) Titus Lackey NW Next Level Wrestling Academy
     

58 (Not Placed) Kennedy Scott NE Tahlequah
     

75 (Not Placed) Havick Mason Beasley/Mize S Tecumseh Takedown Club
     

70 (Not Placed) Carson Crisp S Tecumseh Takedown Club
     

83 (Not Placed) Jacob Foreman S Tecumseh Takedown Club
     

90 (Not Placed) Trevor Girod S Tecumseh Takedown Club
     

105 (Not Placed) K#2 (Kade) Robinson S Tecumseh Takedown Club
     

HWT (Not Placed) K#1 (Kealan) Robinson S Tecumseh Takedown Club
     

64 (Not Placed) Wyatt Saner S Tecumseh Takedown Club
     

67 (Not Placed) Faith Stockton S Tecumseh Takedown Club
     

61 (Not Placed) Elijah (Eli) Storie S Tecumseh Takedown Club
     

90 (Not Placed) Brody Walker S Tecumseh Takedown Club
     

52 (Not Placed) Casin Guerra C OKC Saints
     

67 (Not Placed) Lincoln Mcmillen NW Tonkawa Wrestling

67 (Not Placed) Beckett Newman NW Hennessey Takedown Club
     

52 (Not Placed) Kaden Godfrey C Noble TakeDown Club

52 (Not Placed) Collin Marsh C Noble TakeDown Club
     

67 (Not Placed) Carson Ray C Noble TakeDown Club
     

49 (Not Placed) Jaxon Vanarsdall C Noble TakeDown Club
     

83 (Not Placed) Daxton Yow C Noble TakeDown Club
     

67 (Not Placed) Aston Balderson NW Perry Wrestling Academy
     

49 (Not Placed) Heston Klinglesmith NW Perry Wrestling Academy
     

61 (Not Placed) Maddox O Dell NW Perry Wrestling Academy
     

55 (Not Placed) Brody Schechter NW Perry Wrestling Academy
     

61 (Not Placed) Tristan Unruh NW Perry Wrestling Academy
     

67 (Not Placed) Rolando Velazquez II NW Perry Wrestling Academy
     

75 (Not Placed) Kendalynn Wilde NW Perry Wrestling Academy
     

58 (Not Placed) Cayden Crawford NW Pawhuska
     

64 (Not Placed) Treyce Chandler NE Salina Wrestling Club (SWC)
     

58 (Not Placed) Parker Dykes NE Warrior Wrestling Club
     

55 (Not Placed) Kensli Moss S Gladiator Grappling
     

75 (Not Placed) Chance Dewey NW Tulsa Blue-T Panthers
     

83 (Not Placed) Kolton Hamilton NW Tulsa Blue-T Panthers

83 (Not Placed) Tanner Connelly NW Wolfpak Wrestling
     

75 (Not Placed) Spencer Strasburger NW Wolfpak Wrestling
     

58 (Not Placed) Rylan Hamby NW Keystone Kids Wrestling Club
     

83 (Not Placed) Landon Millikin NW Keystone Kids Wrestling Club
     

90 (Not Placed) Samuel Finton NW Perkins
     

55 (Not Placed) Ketcher Hughes NE Morris Eagles Wrestling Club
     

64 (Not Placed) Cole Gallier NE Verdigris Youth Wrestling
     

67 (Not Placed) Carson Barber C Little Axe Takedown Club
     

75 (Not Placed) Jaxon Doonkeen C Little Axe Takedown Club
     

70 (Not Placed) Bradley Ross C Little Axe Takedown Club
     

55 (Not Placed) Parker Williams C Little Axe Takedown Club
     

75 (Not Placed) Easton Barger C Norman Grappling Club
     

49 (Not Placed) Halen Bassham C Norman Grappling Club
     

58 (Not Placed) Harper Churchwell C Norman Grappling Club

58 (Not Placed) Scott Healy C Norman Grappling Club
     

52 (Not Placed) Amiel Cruz C Shawnee Takedown Club
     

75 (Not Placed) Henry Hanzlicek C Shawnee Takedown Club
     

49 (Not Placed) Jaxin Keener C Shawnee Takedown Club
     

75 (Not Placed) Sawyer Sebourn C Shawnee Takedown Club
     

70 (Not Placed) Barrett Steel C Shawnee Takedown Club
     

49 (Not Placed) Axel Stravlo C Shawnee Takedown Club
     

58 (Not Placed) Maddox Hancock NW Skiatook Bulldog Wrestling
     

HWT (Not Placed) Kevin Linville NW Skiatook Bulldog Wrestling
     

75 (Not Placed) John Thomas JT Vaughn NW Skiatook Bulldog Wrestling
     

70 (Not Placed) Ryland Wolfenberger NE Team Icefighter
     

64 (Not Placed) Brayden Otero NE Catoosa
     

61 (Not Placed) Keydance Williams NE Locust Grove (Pirate Wrestling)
     

55 (Not Placed) Brantley Cowett NE Checotah Matcats
     

61 (Not Placed) Christian Garcia NE Checotah Matcats
     

55 (Not Placed) Case Kilgore NE Checotah Matcats
     

67 (Not Placed) Owen Oleson NE Checotah Matcats
     

83 (Not Placed) Jaxon Reeves NE Checotah Matcats
     

105 (Not Placed) Jayd Timmons NE Checotah Matcats
     

HWT (Not Placed) Keegan Tripp NE Checotah Matcats
     

70 (Not Placed) Kohbe Albert NE Second to None
     

61 (Not Placed) Cash Wolf NE Second to None
     

70 (Not Placed) Easton Miller NW Blackwell Wrestling Club
     

61 (Not Placed) Lilly Ashley NE Hurricane Wrestling Academy
     

46 (Not Placed) breanna gonzalez NE Hurricane Wrestling Academy
     

64 (Not Placed) kaden gonzalez NE Hurricane Wrestling Academy
     

55 (Not Placed) Champion Hart NE Hurricane Wrestling Academy
     

83 (Not Placed) Chuck Morris NE Hurricane Wrestling Academy
     

75 (Not Placed) Gianni Perez NE Hurricane Wrestling Academy
     

55 (Not Placed) Kaden Williams NE Hurricane Wrestling Academy
     

52 (Not Placed) Allison Brannon NE Pitbull Wrestling Academy
     

64 (Not Placed) Drey Johnson NE Pitbull Wrestling Academy
     

61 (Not Placed) keshawn king NE Pitbull Wrestling Academy
     

HWT (Not Placed) Bralen Morgan NE Pitbull Wrestling Academy
     

75 (Not Placed) Clinton Carter NE Wagoner Heat
     

64 (Not Placed) Breanna Hunt NE Wagoner Heat
     

105 (Not Placed) Ivan Garcia NE Wagoner Takedown Club
     

64 (Not Placed) Rylan Hofschulte NE Wagoner Takedown Club
     

90 (Not Placed) Bentley Wilson NE Wagoner Takedown Club
     

67 (Not Placed) Aubrey Bruce NE Black Fox Wrestling
     

90 (Not Placed) John Moon NE Black Fox Wrestling
     

55 (Not Placed) Ryne Allner NE Jenks Youth Wrestling
     

70 (Not Placed) Hayden Brown NE Jenks Youth Wrestling
     

64 (Not Placed) Clint Burr NE Jenks Youth Wrestling
     

105 (Not Placed) Jesse Claudio NE Jenks Youth Wrestling
     

58 (Not Placed) Harper Cox NE Jenks Youth Wrestling
     

55 (Not Placed) Alex Evans NE Jenks Youth Wrestling
     

83 (Not Placed) Brantley Mattison NE Jenks Youth Wrestling
     

75 (Not Placed) Colt Miller NE Jenks Youth Wrestling
     

64 (Not Placed) Wyatt Newton NE Jenks Youth Wrestling
     

105 (Not Placed) Tristan Mowdy NW Henryetta Knights Wrestling
     

55 (Not Placed) Trelyn Didier S Watonga Blaine County Grapplers
     

75 (Not Placed) Stacey Brown NW Pin-King All Stars
     

61 (Not Placed) Xion Glover NW Pin-King All Stars
     

67 (Not Placed) Ocir Johnson NW Pin-King All Stars
     

75 (Not Placed) Wale Mintgomery NW Pin-King All Stars
     

61 (Not Placed) Levi Walker NW Pin-King All Stars
     

90 (Not Placed) Haxton Carter NW Hennessey Takedown Club
     

64 (Not Placed) Ava Moery NW Hennessey Takedown Club
     

83 (Not Placed) Kaisley Taber NW Hennessey Takedown Club
     

58 (Not Placed) Gage Budde C Ironman Wrestling
     

52 (Not Placed) Cannon Hurst C Ironman Wrestling
     

64 (Not Placed) Rook McConnell C Ironman Wrestling
     

83 (Not Placed) Aiden Perdue C Ironman Wrestling
     

75 (Not Placed) Tripp Rackley C Ironman Wrestling
     

90 (Not Placed) Austin Shears C Ironman Wrestling
     

75 (Not Placed) Kasen Engle NW Newkirk
     

70 (Not Placed) Jase Coble C Division Bell Wrestling
     

90 (Not Placed) Zane McCampell C Division Bell Wrestling
     

61 (Not Placed) David White C Division Bell Wrestling
     

83 (Not Placed) Easton Bowen NE Miami Takedown Club
     

61 (Not Placed) Cardin Herd NE Miami Takedown Club
     

70 (Not Placed) Atreyu Mcdow NE Miami Takedown Club
     

58 (Not Placed) Randy Clark NE Team Tulsa
     

61 (Not Placed) Rex Mcdonald NE Team Tulsa
     

58 (Not Placed) JUDE HOLDEN NW Scissortail Wrestling Club
     

61 (Not Placed) LUKUS RINGQUIST NW Scissortail Wrestling Club
     

75 (Not Placed) ANNIX SMITH NW Scissortail Wrestling Club
     

83 (Not Placed) Bram Burcham NE COWETA TIGER WRESTLING
     

90 (Not Placed) Brock Burcham NE COWETA TIGER WRESTLING
     

58 (Not Placed) Logan Graydon NE COWETA TIGER WRESTLING
     

75 (Not Placed) Shooter Harris NE COWETA TIGER WRESTLING
     

67 (Not Placed) Bekam Hughes NE COWETA TIGER WRESTLING
     

83 (Not Placed) Franklin Lipe NE COWETA TIGER WRESTLING
     

75 (Not Placed) Broderick Perkins NE COWETA TIGER WRESTLING
     

58 (Not Placed) Dominic Phillips NE COWETA TIGER WRESTLING
     

49 (Not Placed) Colston Yocham NE COWETA TIGER WRESTLING
     

46 (Not Placed) Jimmy Ruth NE BAWC
     

67 (Not Placed) Kash Thompson NE BAWC
     

70 (Not Placed) Tatum Shettleworth NE Spiro Bulldogs
     

75 (Not Placed) Shay Stacy NE Spiro Bulldogs
     

67 (Not Placed) Kael Barnhart NW Bartlesville Wrestling Club
     

70 (Not Placed) Hagen Remus NW Bartlesville Wrestling Club
     

55 (Not Placed) Braxton Zibell NW Bartlesville Wrestling Club

55 (Not Placed) Roy Henry NE Poteau Youth Wrestling Academy
     

52 (Not Placed) Case Howell NE Poteau Youth Wrestling Academy
     

75 (Not Placed) Mannix Lum NE Poteau Youth Wrestling Academy
OKWA