Oklahoma Wrestling Begins Here... Login
Show All Wrestlers Back to Tournament List 

Results: 2020-2021

OKWA NOVICE STATE CHAMPIONSHIPS   -   Div I
(Note: ** indicates 6+ entries in the bracket)

52 (Not Placed) Gracelin Hall NW Pawnee Black Bear Wrestling
     

46 (Not Placed) Corbin Aich NW Berryhill Wrestling
     

40 (Not Placed) Gage Hailey NW Berryhill Wrestling
     

49 (Not Placed) Quinn Kite NW Berryhill Wrestling
     

46 (Not Placed) Damen Macias NW Berryhill Wrestling
     

40 (Not Placed) Anniyah Bear NW Mojo Grappling
     

43 (Not Placed) Maisyn Hulbutta NW Mojo Grappling
     

52 (Not Placed) Cadence Slater NW Mojo Grappling
     

43 (Not Placed) Sawyer Smith C Little Axe Takedown Club
     

60 (Not Placed) Evan Taylor C Little Axe Takedown Club
     

37 (Not Placed) Paytin Williams C Little Axe Takedown Club
     

52 (Not Placed) Baron Brown NE Bixby Wrestling Club
     

49 (Not Placed) Daxton Deckard NE Bixby Wrestling Club
     

43 (Not Placed) Dustin Walker NE Bixby Wrestling Club
     

46 (Not Placed) Noah Willcox NE Bixby Wrestling Club

46 (Not Placed) Grady Brown NE Vinita Kids Wrestling

46 (Not Placed) Cohen Brown NE Vinita Kids Wrestling
     

43 (Not Placed) Bentley Hobbs S Weatherford Youth
     

HWT (Not Placed) Whitton Lindamood S Weatherford Youth

HWT (Not Placed) Kane Motsch S Weatherford Youth
     

52 (Not Placed) Slade Skinner S Weatherford Youth
     

60 (Not Placed) Landon Villines S Weatherford Youth
     

HWT (Not Placed) Isidro Chavoya NE Pryor Elementary Wrestling
     

66 (Not Placed) David Collom NE Pryor Elementary Wrestling
     

52 (Not Placed) Kaisen Kelley NE Pryor Elementary Wrestling
     

40 (Not Placed) Kacen Miller NE Pryor Elementary Wrestling
     

52 (Not Placed) Samuel Sjafiroeddin NE Pryor Elementary Wrestling
     

46 (Not Placed) Donnie Whitenack NE Pryor Elementary Wrestling

46 (Not Placed) Quinton Reynolds-Barker S Clinton Youth Wrestling
     

55 (Not Placed) Braxtyn Taylor S Clinton Youth Wrestling
     

60 (Not Placed) Trayton Carey S Anadarko
     

43 (Not Placed) Walter Lusk S Anadarko
     

52 (Not Placed) Kinsler Troxell S Anadarko
     

49 (Not Placed) Catchyn Caldwell S Highlander Wrestling
     

37 (Not Placed) Clemsyn Caldwell S Highlander Wrestling
     

HWT (Not Placed) Trenton Fernandez S Highlander Wrestling
     

49 (Not Placed) Karver Harrall S Prodigy Wrestling

49 (Not Placed) Chance King C Ironman Wrestling
     

40 (Not Placed) Beckham Kolar C Ironman Wrestling
     

60 (Not Placed) Cooper Couch NE Grove Takedown Club
     

43 (Not Placed) LANDON HOUSEMAN NE Grove Takedown Club
     

66 (Not Placed) Trax May NE Grove Takedown Club
     

HWT (Not Placed) Phillip Shield NE Grove Takedown Club
     

43 (Not Placed) Chett Bruner NE Stilwell Youth Wrestling
     

52 (Not Placed) Brody Lundberg NE Stilwell Youth Wrestling
     

55 (Not Placed) Skyler Sam NE Stilwell Youth Wrestling
     

40 (Not Placed) Justin Conner S Kingfisher
     

52 (Not Placed) Brynx Darnell S Kingfisher

52 (Not Placed) Hunter Kelley S Kingfisher
     

43 (Not Placed) Levi Kelley S Kingfisher

43 (Not Placed) Blake Mueggenborg S Kingfisher
     

60 (Not Placed) Jenson Blay S Piedmont
     

52 (Not Placed) Waylon Buckner S Piedmont

52 (Not Placed) Tucker Coffman S Piedmont
     

49 (Not Placed) Rowan Coyle S Piedmont
     

37 (Not Placed) Nixon Coyle S Piedmont

37 (Not Placed) Emersyn Edge S Piedmont
     

43 (Not Placed) Cannon Henry S Piedmont
     

60 (Not Placed) Liam Nelson S Piedmont
     

55 (Not Placed) Bowen Poole S Piedmont
     

43 (Not Placed) Dayton Rice S Piedmont
     

49 (Not Placed) Linkin Rother S Piedmont
     

52 (Not Placed) Canon Williams S Piedmont
     

46 (Not Placed) Kruz Williams S Piedmont
     

52 (Not Placed) Rizzur Brown S Geary

52 (Not Placed) Dante Pawkei S Geary

52 (Not Placed) Oliver Prichett S Geary
     

60 (Not Placed) Charlotte Booth NW Sperry Elementary Wrestling Club
     

49 (Not Placed) Jeremiah Sanchez NW Sperry Elementary Wrestling Club
     

52 (Not Placed) Connor Stafford NW Sperry Elementary Wrestling Club
     

37 (Not Placed) Hunter Beach NW Woodland Wrestling Club
     

66 (Not Placed) Atticus Bernard NW Woodland Wrestling Club
     

HWT (Not Placed) Gage Bledsoe NW Woodland Wrestling Club
     

46 (Not Placed) Jaxson Dilbeck NW Woodland Wrestling Club
     

49 (Not Placed) Cale Goad NW Woodland Wrestling Club
     

46 (Not Placed) Kaleb Leeper NW Woodland Wrestling Club
     

55 (Not Placed) Chanlee McKinney NW Woodland Wrestling Club
     

40 (Not Placed) Kade Potts NW Woodland Wrestling Club
     

43 (Not Placed) Tuffy Walker NW Woodland Wrestling Club
     

52 (Not Placed) Brock Wright NW Woodland Wrestling Club

52 (Not Placed) Pharmer Carter NE Wagoner Heat
     

60 (Not Placed) Christian Honeycutt NE Wagoner Heat
     

37 (Not Placed) Garret Potts NE Wagoner Heat
     

66 (Not Placed) Ryder Gomez NE Miami Takedown Club
     

43 (Not Placed) Abel Perry NE Miami Takedown Club
     

55 (Not Placed) Couper Perry NE Miami Takedown Club
     

49 (Not Placed) Gabriel Beard S Wilburton Takedown Club

49 (Not Placed) Kase Curtis NW Chandler Takedown Club

49 (Not Placed) Gatlin Earp NW Chandler Takedown Club
     

55 (Not Placed) Kobe Murphy NW Chandler Takedown Club
     

49 (Not Placed) Ryker Peck NW Chandler Takedown Club
     

37 (Not Placed) Remmi Schwahn NW Chandler Takedown Club
     

40 (Not Placed) Christopher Soto NW Chandler Takedown Club
     

52 (Not Placed) Jezzlyn Hart S Tecumseh Takedown Club
     

46 (Not Placed) JP Smith S Tecumseh Takedown Club

46 (Not Placed) Luke Stevens S Tecumseh Takedown Club
     

52 (Not Placed) Nolan Whittington S Tecumseh Takedown Club
     

43 (Not Placed) Kopelan Kirby NE Tahlequah
     

40 (Not Placed) Tucker Scott NE Tahlequah
     

55 (Not Placed) Silas Bigbie NW Prague Wrestling Club

55 (Not Placed) Sawyer Ward NW Prague Wrestling Club
     

49 (Not Placed) Lane Cagle NE Wagoner Takedown Club
     

46 (Not Placed) Iver Garcia NE Wagoner Takedown Club
     

43 (Not Placed) Auzi Childers S Broken Bow Youth Wrestling
     

55 (Not Placed) Maddon Harp S Broken Bow Youth Wrestling
     

49 (Not Placed) Gage Taylor S Broken Bow Youth Wrestling
     

46 (Not Placed) Hudson Earnest C OKC Saints
     

43 (Not Placed) Riding Guerra C OKC Saints
     

52 (Not Placed) Alijah Tapia C OKC Saints
     

66 (Not Placed) Joncarlo Claudio NE Jenks Youth Wrestling
     

49 (Not Placed) Myles Flesner NE Jenks Youth Wrestling

49 (Not Placed) Ashton Walker NE Jenks Youth Wrestling
     

60 (Not Placed) Callen Anthony C Carl Albert Little League
     

43 (Not Placed) Andy Henry NE Poteau Youth Wrestling Academy
     

49 (Not Placed) Marleigh Howel NE Poteau Youth Wrestling Academy
     

HWT (Not Placed) Jaxon Sconyers NE Poteau Youth Wrestling Academy
     

52 (Not Placed) Buck Vaughn NE Poteau Youth Wrestling Academy

52 (Not Placed) Sam Chang NE Dark Cloud Wrestling
     

40 (Not Placed) Emerson Eaton NE Dark Cloud Wrestling
     

49 (Not Placed) Walker Lewis NE Dark Cloud Wrestling
     

66 (Not Placed) Beckett Newman NW Hennessey Takedown Club
     

49 (Not Placed) Bristol Cox NW Perry Wrestling Academy
     

46 (Not Placed) Winston Tyler NW Perry Wrestling Academy
     

43 (Not Placed) Tucker Beaty NE COWETA TIGER WRESTLING
     

46 (Not Placed) Parker Connell NE COWETA TIGER WRESTLING
     

55 (Not Placed) Titus Dillingham NE COWETA TIGER WRESTLING
     

40 (Not Placed) Archer Hardison NE COWETA TIGER WRESTLING

40 (Not Placed) Logan Jenkins NE COWETA TIGER WRESTLING
     

55 (Not Placed) Mia Phillips NE COWETA TIGER WRESTLING
     

60 (Not Placed) Luke Pittman NE COWETA TIGER WRESTLING
     

66 (Not Placed) Brinklee Coker NE Spiro Bulldogs
     

46 (Not Placed) Brantley Leaming NW Ponca City Kids Wrestling
     

49 (Not Placed) Kruze Hubbard NE Salina Wrestling Club (SWC)
     

66 (Not Placed) Creed Wallace NE Salina Wrestling Club (SWC)
     

60 (Not Placed) Drew Alberty NW Tulsa Blue-T Panthers
     

66 (Not Placed) Michael Evans III NW Tulsa Blue-T Panthers
     

55 (Not Placed) Kayden Walker NW Tulsa Blue-T Panthers
     

46 (Not Placed) Collin Ake NW Wolfpak Wrestling
     

HWT (Not Placed) Braden Connelly NW Wolfpak Wrestling
     

55 (Not Placed) Trystan Engle NW Wolfpak Wrestling
     

52 (Not Placed) Hudson Feathers NW Wolfpak Wrestling
     

55 (Not Placed) Jase Fisher NW Wolfpak Wrestling
     

66 (Not Placed) Denver Wolf NW Wolfpak Wrestling
     

43 (Not Placed) Mackinley Wolf NW Wolfpak Wrestling
     

49 (Not Placed) Grayson Wolf NW Wolfpak Wrestling
     

40 (Not Placed) Sawyer Bagwill NW Keystone Kids Wrestling Club
     

49 (Not Placed) Legend Dentis NW Keystone Kids Wrestling Club
     

HWT (Not Placed) Liam Farquhar NW Keystone Kids Wrestling Club
     

46 (Not Placed) Carsten Reiss NW Keystone Kids Wrestling Club
     

49 (Not Placed) Kason Wolfe NW Keystone Kids Wrestling Club
     

46 (Not Placed) Dillon Hughes NE Morris Eagles Wrestling Club
     

49 (Not Placed) Jordan Rasberry NE Morris Eagles Wrestling Club
     

60 (Not Placed) Brooks Gallier NE Verdigris Youth Wrestling
     

46 (Not Placed) Peyton Keele NE Verdigris Youth Wrestling
     

52 (Not Placed) Sam Olson NE Verdigris Youth Wrestling
     

60 (Not Placed) Sawyer Reed NE Verdigris Youth Wrestling
     

49 (Not Placed) Channing Replogle NE Verdigris Youth Wrestling
     

52 (Not Placed) Cyrus Baker C Harrah Little League Wrestling
     

HWT (Not Placed) Grant Welch C Harrah Little League Wrestling
     

37 (Not Placed) Kipp Bright C Shawnee Takedown Club
     

46 (Not Placed) Rushton Rollins C Shawnee Takedown Club
     

52 (Not Placed) Eastyn Smith C Shawnee Takedown Club
     

HWT (Not Placed) Nelvin Trimble C Shawnee Takedown Club
     

46 (Not Placed) Eli Gassett C Norman Grappling Club
     

66 (Not Placed) Gunner Jackson C Norman Grappling Club
     

52 (Not Placed) Jaxsyn James C Norman Grappling Club
     

66 (Not Placed) Trey Kent NE Team Tulsa
     

43 (Not Placed) Messiah Kent NE Team Tulsa
     

52 (Not Placed) Willow Anno NE Locust Grove (Pirate Wrestling)
     

49 (Not Placed) Channing Anno NE Locust Grove (Pirate Wrestling)
     

66 (Not Placed) Mia Fleming NE Locust Grove (Pirate Wrestling)
     

46 (Not Placed) Hayden Williams NE Locust Grove (Pirate Wrestling)
     

66 (Not Placed) Braxton Garcia NE Checotah Matcats
     

55 (Not Placed) Daxton Ibarra NE Checotah Matcats
     

60 (Not Placed) Maverick Stewart NE Checotah Matcats
     

40 (Not Placed) Xander Tripp NE Checotah Matcats
     

46 (Not Placed) Tucker Tackett NW Bristow Elementary Wrestling Club
     

49 (Not Placed) DShawn Banks NW Pin-King All Stars
     

HWT (Not Placed) Rico Johnson NW Pin-King All Stars
     

43 (Not Placed) Boston Marzett NW Pin-King All Stars
     

40 (Not Placed) Kyng Walker NE Hurricane Wrestling Academy
     

43 (Not Placed) Jaxen Ashley NE Hurricane Wrestling Academy
     

52 (Not Placed) Brantley Ashley NE Hurricane Wrestling Academy
     

HWT (Not Placed) shepherd lee NE Hurricane Wrestling Academy
     

49 (Not Placed) Aron Brannon NE Pitbull Wrestling Academy
     

40 (Not Placed) Andrew Johnson NE Pitbull Wrestling Academy

40 (Not Placed) Kai Barnhart NW Bartlesville Wrestling Club
     

43 (Not Placed) John Paul Cramer NW Bartlesville Wrestling Club
     

37 (Not Placed) Brody Harris NW Bartlesville Wrestling Club
     

40 (Not Placed) Grant Remus NW Bartlesville Wrestling Club
     

37 (Not Placed) Zylis Woodard NW Bartlesville Wrestling Club
     

49 (Not Placed) Adrian Arteaga NW Blackwell Wrestling Club
     

HWT (Not Placed) Hudson Estep NW Blackwell Wrestling Club
     

49 (Not Placed) Kyler Heath NW Blackwell Wrestling Club
     

55 (Not Placed) Noah Lickliter NW Blackwell Wrestling Club
     

49 (Not Placed) Cutter Weant NW Blackwell Wrestling Club
     

60 (Not Placed) Callen Widener NW Blackwell Wrestling Club
     

43 (Not Placed) Kyla Widener NW Blackwell Wrestling Club
     

55 (Not Placed) Levi Ezell NW Tulsa North Mabee Stampede Take Down
     

43 (Not Placed) Isiah Lee NW Tulsa North Mabee Stampede Take Down
     

HWT (Not Placed) Terico Leslie NW Tulsa North Mabee Stampede Take Down
     

46 (Not Placed) Kaden McLaurin NW Tulsa North Mabee Stampede Take Down
     

55 (Not Placed) Terrynn Owens NW Tulsa North Mabee Stampede Take Down
     

49 (Not Placed) Ryker Blair NE Black Fox Wrestling
     

46 (Not Placed) Callan Carson NE Black Fox Wrestling
     

43 (Not Placed) Dannie Walker NE Black Fox Wrestling
     

40 (Not Placed) Derrick Mowdy NW Henryetta Knights Wrestling
     

HWT (Not Placed) Kyler Johnson NW Perkins
     

43 (Not Placed) Grant McCasland NW Perkins
     

40 (Not Placed) Timmy McCall NE Fort Gibson Tiger Wrestling
     

55 (Not Placed) Jace Guevara S Elgin Grapplers
     

66 (Not Placed) Trapper McElhaney S Elgin Grapplers
     

40 (Not Placed) Sawyer McEwen S Elgin Grapplers
     

43 (Not Placed) Waylon Rowell S Elgin Grapplers
     

52 (Not Placed) Blacyn Sellers S Elgin Grapplers
     

43 (Not Placed) Aubree Trotter S Elgin Grapplers
     

37 (Not Placed) Levi Trotter S Elgin Grapplers

37 (Not Placed) Jet ''Rowdy'' Lusti NE Sallisaw Takedown Club
     

55 (Not Placed) DECLAN BUSHYHEAD NW Scissortail Wrestling Club
     

66 (Not Placed) RAELYNN EDWARDS NW Scissortail Wrestling Club
     

55 (Not Placed) DANIEL HOLDEN NW Scissortail Wrestling Club

55 (Not Placed) Rex Smith NW Scissortail Wrestling Club
     

43 (Not Placed) Alethea Allgood S HBT Grapplers
     

55 (Not Placed) Rogan Hunter S HBT Grapplers
     

46 (Not Placed) Trotter Ledford S HBT Grapplers

46 (Not Placed) Riley Smith S HBT Grapplers
     

40 (Not Placed) Wrayon Washington S HBT Grapplers

40 (Not Placed) Jaelynn lee S Gladiator Grappling
     

46 (Not Placed) Aniyah Stewart NW Skiatook Bulldog Wrestling
     

43 (Not Placed) Sam Alonso NW Skiatook Bulldog Wrestling
     

49 (Not Placed) Logan Beyen NW Skiatook Bulldog Wrestling
     

37 (Not Placed) Jack Crain NW Skiatook Bulldog Wrestling
     

43 (Not Placed) Houston Daniels NW Skiatook Bulldog Wrestling

43 (Not Placed) Garytt Graddy NW Skiatook Bulldog Wrestling
     

37 (Not Placed) Dash Hudson NW Skiatook Bulldog Wrestling
     

HWT (Not Placed) Wesley Seaton NW Skiatook Bulldog Wrestling
     

52 (Not Placed) Mac Still NW Skiatook Bulldog Wrestling
     

60 (Not Placed) Hunter Blair C Noble TakeDown Club

60 (Not Placed) Brody Dover C Noble TakeDown Club
     

40 (Not Placed) Tatum Hawkins C Noble TakeDown Club
     

43 (Not Placed) Jaxon McCool C Noble TakeDown Club
     

37 (Not Placed) Maxon Rollins C Noble TakeDown Club
     

43 (Not Placed) Jack Thornhill C Noble TakeDown Club
     

49 (Not Placed) Austin Mittasch NW Morrison

49 (Not Placed) Brooks Mittasch NW Morrison
     

46 (Not Placed) River Looper NW Tonkawa Wrestling
     

43 (Not Placed) Lane McMillen NW Tonkawa Wrestling
     

40 (Not Placed) Cannon OQuinn NW Tonkawa Wrestling
     

46 (Not Placed) Cooper Coble C Division Bell Wrestling
     

49 (Not Placed) Denton Frizzell C Division Bell Wrestling
     

55 (Not Placed) Kross Iwersen C Division Bell Wrestling
     

52 (Not Placed) Ryder Risley C Division Bell Wrestling
     

60 (Not Placed) Abel Vigil C Division Bell Wrestling
     

40 (Not Placed) George Wagoner C Division Bell Wrestling
     

55 (Not Placed) Jackie Allen NE Collinsville Cardinal Wrestling
     

40 (Not Placed) Noah Brackett NE Collinsville Cardinal Wrestling
     

46 (Not Placed) Dalton Detherow NE Collinsville Cardinal Wrestling

46 (Not Placed) Zachary Floyd NE Collinsville Cardinal Wrestling
     

40 (Not Placed) Walker Gibbons NE Collinsville Cardinal Wrestling
     

43 (Not Placed) Jaxon Gibbons NE Collinsville Cardinal Wrestling

43 (Not Placed) Ryzen Johns NE Collinsville Cardinal Wrestling
     

49 (Not Placed) Ezekiel Mashburn NE Collinsville Cardinal Wrestling
     

60 (Not Placed) Eastin Province NE Collinsville Cardinal Wrestling
     

55 (Not Placed) Jet Sheninger NE Collinsville Cardinal Wrestling

55 (Not Placed) Asa Koonce C Newcastle Youth Wrestling
     

49 (Not Placed) Noah Yates C Newcastle Youth Wrestling
     

66 (Not Placed) Augustus (Gus) Cosby NW Pawhuska
     

52 (Not Placed) Emmett Brown NE BAWC
     

55 (Not Placed) Easton Cody NE BAWC
     

52 (Not Placed) Zackaria Fakhreddine NE BAWC

52 (Not Placed) Riley Morris NE BAWC
OKWA