Oklahoma Wrestling Begins Here... Login
Show All Wrestlers Back to Tournament List 

Results: 2016-2017

39TH OKWA OPEN STATE CHAMPIONSHIPS   -   Div IV
(Note: ** indicates 6+ entries in the bracket)

64 1 Canon Acklin NE Collinsville Cardinal Wrestling

64 2 JACKSON BODINE C StandFast Wrestling

64 3 Simmeon Bond NE MCCURTAIN TAKEDOWN

64 4 Cadyn Burns NW Perkins
     

**

67 1 Zane Vaughn NE Mcalester Wrestling

**

67 2 Matthew Patton NW SKIATOOK BULLDOG WRESTLING

**

67 3 Boog Jeffries C Ironman Wrestling

**

67 4 Mason Hanna C Ironman Wrestling

67 5 Sam Anderson NE Checotah Matcats

67 6 Julio Gomez S Woodward

67 7 Levi Perry NE Muskogee Rougher Wrestling

67 8 Canyon Curtis NE Collinsville Cardinal Wrestling
     

**

70 1 Caison Muncrief S Chickasha

**

70 2 Caden Holman C Ironman Wrestling

**

70 3 Jaiden johnson NE Muskogee Rougher Wrestling

**

70 4 Conner Earwood C Division Bell

70 5 Wyatt Miller NW Chandler Takedown Club

70 6 Ryan Fuller S Guymon Wrestling Club

70 7 Mason Duke NE Sallisaw Takedown Club

70 8 Aidan Folland S Elgin Grapplers
     

**

73 1 William Heger C C4 Wrestling Club

**

73 2 Bradley Vanblaricom NE Mcalester Wrestling

**

73 3 Sam Slagle NW TULSA BLUE T XTREME

**

73 4 Ethan Freer NW Enid Youth Wrestling

73 5 Lane Foutch-Atchley NE Locust Grove (Pirate Wrestling)

73 6 Christien Taylor S Shawnee Takedown Club

73 7 Gant Browning S Kingfisher

73 8 Austin Todd C Putnam City North Youth Wrestling
     

**

76 1 George Delonia III NE TEAM TULSA

**

76 2 Christian Kaiser NE R.A.W.

**

76 3 Angel Tiscareno NW Perry Youth Wrestling

**

76 4 Eli Kirk C Bluejay Pride Wrestling

76 5 Kolton Berry NE Fort Gibson Tiger Wrestling

76 6 Colton Jackson S Woodward

76 7 Kayne Smallwood C Norman Grappling Club

76 8 COLBY HOLLADAY NE Bixby Wrestling Club
     

**

80 1 Jace Roller NE R.A.W.

**

80 2 Conner Knapp C C4 Wrestling Club

**

80 3 Ryker Agee NW Blackwell Wrestling Club

**

80 4 Pacen Crittenden NE Grove Takedown Club

80 5 Hayden Flaherty C StandFast Wrestling

80 6 Allyn Orndorff C Bluejay Pride Wrestling

80 7 Xander Torix NE Warner Eagle Wrestling Club

80 8 Veagan Clayton NW Pond Creek - Tri County Titans
     

**

84 1 Jayden Alexander NW TULSA BLUE T XTREME

**

84 2 Hunter Waits NE R.A.W.

**

84 3 Jake Mccain C StandFast Wrestling

**

84 4 Jazen Brown C Ironman Wrestling

84 5 Joe Fixico C Division Bell

84 6 Colton Kaiser NE R.A.W.

84 7 Beau Murphy C Ironman Wrestling

84 8 Gabriel Rodriguez NE Wagoner Takedown Club
     

**

88 1 Quentin Schane C Newcastle Youth Wrestling

**

88 2 Karsten Rice NE R.A.W.

**

88 3 Jaxen Wright NW Henryetta Knights Wrestling

**

88 4 Ty Vinson NE Warner Eagle Wrestling Club

88 5 Kaiden Ailey NW Blackwell Wrestling Club

88 6 Julian Stone C Division Bell

88 7 Kaden Rush NE Collinsville Cardinal Wrestling

88 8 Kyler Alley C Ironman Wrestling
     

**

92 1 Jakeb Snyder NE R.A.W.

**

92 2 Dominick Rortina NW Enid Youth Wrestling

**

92 3 gavin Montgomery NE Salina Wrestling Club (SWC)

**

92 4 Chase Massie NW Chandler Takedown Club

92 5 Braden Brown S Chickasha

92 6 Christopher Wohrley C Norman Grappling Club

92 7 Carter Henderson NE Inola Wrestling Club

92 8 Jackson Truesdale NW Perkins
     

**

96 1 Shaun Muse C Ironman Wrestling

**

96 2 Luke Eschenheimer NE R.A.W.

**

96 3 Jace Woodrow NW SKIATOOK BULLDOG WRESTLING

**

96 4 Micheal Jarvinien C StandFast Wrestling

96 5 Riley Jansing C StandFast Wrestling

96 6 Ethan Hayden C Division Bell

96 7 Hudson Vaughn NE R.A.W.

96 8 Abraham Flores NE Team Flores
     

**

100 1 KJ Evans C StandFast Wrestling

**

100 2 Ethan Beloncik C StandFast Wrestling

**

100 3 Austin Gonzales C Ironman Wrestling

**

100 4 Rayden Agee NW Blackwell Wrestling Club

100 5 Rashaud Morgan NE Vinita Kids Wrestling

100 6 Isaiah Matanane C Division Bell

100 7 Zach Prince NE Vinita Kids Wrestling

100 8 Tyler Guthrie NE Morris Eagles Wrestling Club
     

**

105 1 Cory Hicks S Durant Lions

**

105 2 Gaven Mendoza NE Grove Takedown Club

**

105 3 Caleb Reed NE Sallisaw Takedown Club

**

105 4 Blake Johnson C Newcastle Youth Wrestling

105 5 Garrett Wells NE Glenpool Warriors

105 6 Ryan Huntley C Norman Grappling Club

105 7 Issac Long NW Barnsdall

105 8 Johnny Taber S Shawnee Takedown Club
     

**

110 1 Logan Sterling NE Wagoner Takedown Club

**

110 2 Pason Dotson NE Sallisaw Takedown Club

**

110 3 Luke Brooks NE Poteau Youth Wrestling

**

110 4 Nathan Harjo C Division Bell

110 5 Chadlee Humphries C Division Bell

110 6 Kaleb Holtsoi C Jr. Patriots

110 7 Ruben Reyes C Division Bell

110 8 Edward Bynum NE Inola Wrestling Club
     

**

120 1 Jack Wilkins NE Salina Wrestling Club (SWC)

**

120 2 Duke McGill NW Bartlesville Wrestling Club

**

120 3 Nick Schultz NE R.A.W.

**

120 4 Ricky Thomas C Division Bell

120 5 Jesse Remington NE Locust Grove (Pirate Wrestling)

120 6 Gunnar Spence NE Mcalester Wrestling

120 7 Jose Mendoza Delete

120 8 Jonathon Shatto NE Locust Grove (Pirate Wrestling)
     

**

130 1 Aydin Matanane C Norman Grappling Club

**

130 2 Jose Flores NE Team Flores

**

130 3 Quan Minor NW Tulsa North Mabee Stampede Take Down

**

130 4 Hunter Smith NE Wagoner Takedown Club

130 5 Wyland Hargrove C Division Bell

130 6 Hayden Hillyer S Woodward

130 7 Peyton Bryant C Ironman Wrestling

130 8 Landon Thornburg NE Poteau Youth Wrestling
     

**

140 1 Coal Maddison C Team Guthrie Youth Wrestling

**

140 2 Blair Chancellor NE Locust Grove (Pirate Wrestling)

**

140 3 Jesse Arnall NE Grove Takedown Club

**

140 4 Layton Cyrus S Anadarko

140 5 Jeremiah Barkus Delete

140 6 Bryce Dougherty S Chickasha

140 7 Jack Puckett NE R.A.W.

140 8 Samuel Anderson S Shawnee Takedown Club
     

**

160 1 Cord Montegomery NE Checotah Matcats

**

160 2 Lesharo Wildcat NW Pawhuska

**

160 3 Luke Schneberger S Burns Flat Renegade Eagles

**

160 4 Joshua Ramsey NW Blackwell Wrestling Club

160 5 Jesse Carr NW Pawhuska

160 6 Cayden Felts NE Salina Wrestling Club (SWC)

160 7 Gabe Cooper NW Perkins

160 8 Nacona Tahdooahnippah S Elgin Grapplers
     

**

HWT 1 Caleb Phillips NE R.A.W.

**

HWT 2 Tieler Cummings NW Henryetta Knights Wrestling

**

HWT 3 Eryk Ford NW Enid Youth Wrestling

**

HWT 4 Keith Burk C Ironman Wrestling

HWT 5 Jonah Marshall NE Checotah Matcats

HWT 6 Lane Parks C C4 Wrestling Club

HWT 7 Lane Williams S Shawnee Takedown Club

HWT 8 Santana Mathis Delete
OKWA