Oklahoma Wrestling Begins Here... Login
Show All Wrestlers Back to Tournament List 

Results: 2016-2017

OKWA NOVICE STATE CHAMPIONSHIPS   -   Div IV
(Note: ** indicates 6+ entries in the bracket)

64 1 Scott Lyon NE NOAH

64 2 Kasson Beck NE Grove Takedown Club
     

**

70 1 Evan Lewellen S Anadarko

**

70 2 Sutton Hartsock C Team Hartsock

**

70 3 Devin Jansing C StandFast Wrestling

**

70 4 Kyler Breedlove NE Jenks Youth Wrestling

70 5 LOREN MCCLAIN NW Tulsa North Mabee Stampede Take Down

70 6 Sheadyn Fenton S Guymon Wrestling Club
     

73 1 Tanner Winesburg NE Vinita Kids Wrestling

73 2 James Folsom C Newcastle Youth Wrestling

73 3 Tucker Watson NW Henryetta Knights Wrestling

73 4 Kaiden Harrison C Carl Albert Little League

73 5 Maurio Acosta C OKC Dream Center Warriors
     

**

76 1 Jamison Williams C Ironman Wrestling

**

76 2 Jaxon Klaassen S Weatherford Youth

**

76 3 Xavier Wolfe NE Salina Wrestling Club (SWC)

**

76 4 Jason Powders NW Henryetta Knights Wrestling

76 5 COLBY HOLLADAY NE Bixby Wrestling Club

76 6 Caiden Sherfield S Ardmore Takedown Club
     

**

80 1 Gavin Newton S Anadarko

**

80 2 Anthony Bianchini S Elgin Grapplers

**

80 3 Ethan Meder C Tironook School of Wrestling

**

80 4 Brayden Skeen NE Wagoner Takedown Club

80 5 Dawson Hollenbeck NE Collinsville Cardinal Wrestling

80 6 Trenton Douglas NE Salina Wrestling Club (SWC)
     

**

84 1 Lane Wheeler NE Warriors Wrestling

**

84 2 Bradley Howell C Noble TakeDown Club

**

84 3 JJ McComas C Monster House

**

84 4 Nathan Stubblefield C Ironman Wrestling

84 5 Jevon Jessen S Ardmore Takedown Club

84 6 Karson Rice S Ardmore Takedown Club

84 7 Jarrett Penn NW Chandler Takedown Club

84 8 Hunter Taylor NE Inola Wrestling Club
     

**

88 1 Tucker Oliver S Davis Youth Wrestling

**

88 2 Daxton Defrange C Team Delgado

**

88 3 Corbin Sickels NE Salina Wrestling Club (SWC)

**

88 4 Brady Roberts S Piedmont

88 5 Nicholas Kuehn NE Jenks Youth Wrestling

88 6 David Pegg NW Morrison

88 7 Melvin Richardson C Jr. Patriots

88 8 Jaiden Longan C StandFast Wrestling
     

**

92 1 Tyler Rogers NE Inola Wrestling Club

**

92 2 Beaux Dolf C Edmond North JH

**

92 3 Carter Henderson NE Inola Wrestling Club

**

92 4 Karsen Rampey C Team Delgado

92 5 Aspen Jolly S Pauls Valley Pinners

92 6 Sam Ellis NE Grove Takedown Club

92 7 Leslie Fortner NW Enid Youth Wrestling

92 8 Alden Garriott NE Jenks Youth Wrestling
     

96 1 Zach Prince NE Vinita Kids Wrestling

96 2 Jarron Allen C Carl Albert Little League

96 3 Nevin Corbin NW Henryetta Knights Wrestling

96 4 Trey Daniels NE Morris Eagles Wrestling Club
     

**

100 1 Rashaud Morgan NE Vinita Kids Wrestling

**

100 2 Mason Taylor S Clinton Youth Wrestling

**

100 3 Skylar Wirick C Carl Albert Little League

**

100 4 Braxton Hartsock C Team Hartsock

100 5 Issac Jones C OKC Dream Center Warriors

100 6 Tyler Guthrie NE Morris Eagles Wrestling Club

100 7 Tyrin Eaton C Bluejay Pride Wrestling

100 8 Wyatt Coy NW Henryetta Knights Wrestling
     

**

105 1 Kale Visnieski S Weatherford Youth

**

105 2 Ethan Starr NE Kansas Wrestling Club

**

105 3 Bradlee Barker NE Brushy Wrestling Club
     

**

110 1 Edward Bynum NE Inola Wrestling Club

**

110 2 Rylie Eisele NW Enid Youth Wrestling

**

110 3 JOHN-ROY LAMBERT NE Muldrow Bulldog Pride

**

110 4 Kirby Wilcox NE Jay Wrestling Club

110 5 Valeria Jimenez C OKC Dream Center Warriors
     

**

120 1 Cullen Jones NE NOAH

**

120 2 Andrew Powell C Moore Lions

**

120 3 Malek Murphy S Chickasha

**

120 4 Angel Seone C OKC Dream Center Warriors

120 5 Cordell Roberts S Bethel

120 6 Toran Smith C Team Dyn-o-mite

120 7 Brant Nave C Newcastle Youth Wrestling

120 8 Mark Moffett NW Henryetta Knights Wrestling
     

**

130 1 Peyton Bryant C Ironman Wrestling

**

130 2 Jordan Kerby NE Bixby Wrestling Club

**

130 3 Xander Mia C Moore Lions

**

130 4 Addyson Lindsey C Norman Grappling Club

130 5 Hunter Welker NE Spiro Bulldogs

130 6 Emma Thompson NE Bixby Wrestling Club

130 7 Boston Herring C StandFast Wrestling

130 8 AJ Royal S Weatherford Youth
     

**

140 1 Issac McNac NW Henryetta Knights Wrestling

**

140 2 Elisha Artis NE Brushy Wrestling Club

**

140 3 Kollin Ritchie S Weatherford Youth

**

140 4 Andrew Lynn NE Bixby Wrestling Club

140 5 Aidan Sauer NE Vinita Kids Wrestling

140 6 Paul Keel Jr S Shawnee Takedown Club

140 7 Taylor Joy C Jr. Patriots

140 8 Sam Beardon C Crossings Christian Schools
     

**

160 1 Cameron Cecil S Chickasha

**

160 2 Jaxon Eichhorn NE Vinita Kids Wrestling

**

160 3 Blair Chancellor NE Locust Grove (Pirate Wrestling)

**

160 4 Elijah Kouri C OKC Dream Center Warriors

160 5 Gavin Barbee NW Tulsa North Mabee Stampede Take Down

160 6 Angel Acosta C OKC Dream Center Warriors

160 7 Anastasia Crane S Wilburton Takedown Club

160 8 Isaiah Robinson C OKC Dream Center Warriors
     

**

HWT 1 Alex Silverstone NE Tulsa Ranger Wrestling

**

HWT 2 Quintan Ringwald C OKC Dream Center Warriors

**

HWT 3 Christian Ramos S Chickasha

**

HWT 4 Luis Tapia C OKC Dream Center Warriors

HWT 5 Daxton Schulte C C4 Wrestling Club

HWT 6 Joseph Denton C OKC Dream Center Warriors

HWT 7 Anthony Rios C OKC Dream Center Warriors

HWT 8 Cade Eichor C StandFast Wrestling
OKWA