Oklahoma Wrestling Begins Here... Login
Show All Wrestlers Back to Tournament List 

Results: 2016-2017

MOORE NOVICE   -   Div IV
(Note: ** indicates 6+ entries in the bracket)

**

70 1 Javier (JJ) Lopez C Prodigy Wrestling

**

70 2 Tyler Pecha S Kingfisher

**

70 3 Derick Garcia C Bluejay Pride Wrestling

**

70 4 Gage Collins C Bridge Creek Little League Takedown Club
     

73 1 James Folsom C Newcastle Youth Wrestling

73 2 James Edwards C Del City

73 3 Nathan Milhan C Moore Lions

73 4 Maurio Acosta C OKC Dream Center Warriors
     

76 1 Jamison Williams C Ironman Wrestling

76 2 Dalton Lewis C Division Bell
     

**

80 1 Ivan Karic-Page C Jr. Patriots

**

80 2 Ethan Meder C Tironook School of Wrestling

**

80 3 Madison Roe S OK Girls Youth Wrestling Club

**

80 4 Holden McGahey S Madill
     

**

84 1 Bradley Howell C Noble TakeDown Club

**

84 2 Kale Bryant C Noble TakeDown Club

**

84 3 Nathan Stubblefield C Ironman Wrestling

**

84 4 Omari Young C OKC Dream Center Warriors
     

**

88 1 Connor Perkins C Moore Lions

**

88 2 Colby Wilder C Team Guthrie Youth Wrestling

**

88 3 Melvin Richardson C Jr. Patriots

**

88 4 James Diggs C Moore Lions
     

96 1 Berkley Dalton C Team Dyn-o-mite

96 2 Jarron Allen C Carl Albert Little League

96 3 Chevy True C Team Guthrie Youth Wrestling

96 4 Adrian Cruikshank S Anadarko
     

**

100 1 Skylar Wirick C Carl Albert Little League

**

100 2 Tyrin Eaton C Bluejay Pride Wrestling

**

100 3 Issac Jones C OKC Dream Center Warriors

**

100 4 Hunter Hadsall S Shawnee Takedown Club
     

105 1 Grayson Spires C Little Axe Takedown Club

105 2 Connor Dong C Ironman Wrestling

105 3 Blaise Bittle C Prodigy Wrestling
     

110 1 Ruben Reyes C Division Bell

110 2 Robert Plaza S Burns Flat Renegade Eagles

110 3 Lucas Jones C Moore Lions

110 4 Enedino Mendoza S Burns Flat Renegade Eagles
     

**

120 1 Andrew Powell C Moore Lions

**

120 2 Brant Nave C Newcastle Youth Wrestling

**

120 3 Malek Murphy S Chickasha

**

120 4 Angel Seone C OKC Dream Center Warriors
     

**

130 1 Logan Cash S TYP Wrestling

**

130 2 Noah Wyers S TYP Wrestling

**

130 3 Elizabeth Mullendore C Little Axe Takedown Club

**

130 4 Trinity Riggs C Moore Lions
     

160 1 Gavin Selanders C Team Guthrie Youth Wrestling

160 2 Elijah Kouri C OKC Dream Center Warriors

160 3 Lane Gourley C Little Axe Takedown Club

160 4 Angel Acosta C OKC Dream Center Warriors
     

**

HWT 1 Bray Toney NW Team Toney

**

HWT 2 Quintan Ringwald C OKC Dream Center Warriors

**

HWT 3 Christian Ramos S Chickasha

**

HWT 4 Jasmine Edwards C Del City
OKWA