Oklahoma Wrestling Begins Here... Login
Show All Wrestlers Back to Tournament List 

Results: 2016-2017

39TH OKWA OPEN STATE CHAMPIONSHIPS   -   Div III
(Note: ** indicates 6+ entries in the bracket)

**

52 1 Canaan Brummett S Chickasha

**

52 2 Blake Thomas C Prodigy Wrestling

**

52 3 Kevin West NW Tonkawa Wrestling

**

52 4 Chaston Bouman NE NOAH

52 5 Colt Horlick NE Fort Gibson Tiger Wrestling

52 6 Evan Colbert C StandFast Wrestling

52 7 Gage Harris S Shawnee Takedown Club

52 8 Cade Boecker S Blue Devil Wrestling Club
     

55 1 Christopher Kiser NW Team Shute

55 2 Brynton Handshy C C4 Wrestling Club

55 3 Teric Hussaini NW TULSA BLUE T XTREME

55 4 Robin Moorman NW Morrison

55 5 Brody (Apple) James NW Mojo Grappling
     

**

58 1 Isaiah Jones NE Warriors Wrestling

**

58 2 Hunter Knox NE R.A.W.

**

58 3 Gabe Fleece NW Enid Youth Wrestling

**

58 4 Zeke Smith NE Salina Wrestling Club (SWC)

58 5 Bryson Rasnic S Hinton

58 6 Bryson Hand C Ironman Wrestling

58 7 Keegan Bradley NE Salina Wrestling Club (SWC)

58 8 Jason Overtruff S Kingfisher
     

**

61 1 Stockton Allen NE R.A.W.

**

61 2 Cash Donnell C StandFast Wrestling

**

61 3 Gerald Harris III NE TEAM TULSA

**

61 4 Hunter Jackson S Elgin Grapplers

61 5 Cole Smith NW SKIATOOK BULLDOG WRESTLING

61 6 Hudson Beckley NE NOAH

61 7 Brady Oldfield NW Newkirk

61 8 NATHAN HANER NW Okmulgee Wrestling Club
     

**

64 1 Miles Velasquez NE TEAM TULSA

**

64 2 Cash Holman C Ironman Wrestling

**

64 3 Colt Collett NE Checotah Matcats

**

64 4 Zane Donley NE Vinita Kids Wrestling

64 5 Daniel Prior C Noble TakeDown Club

64 6 Gunner Richey NE Vian Wolverine Wrestling

64 7 NIKO GONZALEZ C El Reno

64 8 Kaiden Castro C StandFast Wrestling
     

**

67 1 Coltyn Majors NE TEAM TULSA

**

67 2 Greyson Zellers NE TEAM TULSA

**

67 3 KOLTON MULLINGS C El Reno

**

67 4 Jagor Turner S Hinton

67 5 Izaiah Furra NW TULSA BLUE T XTREME

67 6 Denver Patzack S Wilburton Takedown Club

67 7 Tharyn Hausler NE TEAM TULSA

67 8 Michael Corbbrey NW Tulsa North Mabee Stampede Take Down
     

**

70 1 Treshaun Tecson NE TEAM TULSA

**

70 2 Louden Wolfe NW Blackwell Wrestling Club

**

70 3 Cory Velasquez NE TEAM TULSA

**

70 4 Jimmy Swenson NW Team Shute

70 5 Payton Head NW Blackwell Wrestling Club

70 6 Ian Newell C StandFast Wrestling

70 7 Cameron Kiser NW Team Shute

70 8 Aaron Blevins NE Salina Wrestling Club (SWC)
     

**

73 1 Ethan Pappan NW Team Shute

**

73 2 Kason Roller NE TEAM TULSA

**

73 3 James Brooks C C4 Wrestling Club

**

73 4 Carson Leach NE Collinsville Cardinal Wrestling

73 5 Deringer Hollenbeck NE Grove Takedown Club

73 6 Cooper Sofian NW Barnsdall

73 7 Teagen javersak NE Bixby Wrestling Club

73 8 Brandon Sharp C Noble TakeDown Club
     

**

76 1 Cole Mayfield NE R.A.W.

**

76 2 Ezra Gates NE Grove Takedown Club

**

76 3 Jacob Wehba C StandFast Wrestling

**

76 4 Zylan Johnson C Division Bell

76 5 Landon Beliel NW Blackwell Wrestling Club

76 6 Ethan Ware NW Pawnee Black Bear Wrestling

76 7 Gage Pruitt NE Locust Grove (Pirate Wrestling)

76 8 Hunter Davidson(Yeaky) S Geary
     

**

80 1 Blake Hurt NE R.A.W.

**

80 2 Preston Cannon NE Warner Eagle Wrestling Club

**

80 3 Braden Perciful NW Team Shute

**

80 4 Steven Brooks NW Enid Youth Wrestling

80 5 Luke Bowers NE Unlimited Wrestling

80 6 Peighton Mullins NE Muskogee Rougher Wrestling

80 7 Jessiah Baeza S Woodward

80 8 Bryce Marshall NE Checotah Matcats
     

**

85 1 Beau Hickman C C4 Wrestling Club

**

85 2 Kyle Harrall S Geary

**

85 3 Laker Ingram NW Blackwell Wrestling Club

**

85 4 Easton Malone NW Barnsdall

85 5 Jaxon Turner NE Vinita Kids Wrestling

85 6 Jacob Martin NE R.A.W.

85 7 Eli Pappan NW Team Shute

85 8 Gunner Huffman NE Vinita Kids Wrestling
     

**

90 1 Hank Puckett NE R.A.W.

**

90 2 Kale Charboneau NE Wagoner Takedown Club

**

90 3 Kenneth Carter NE Poteau Youth Wrestling

**

90 4 Jason Osgood NW Blackwell Wrestling Club

90 5 Brayden Dougherty S Chickasha

90 6 Ali McCoy NW TULSA BLUE T XTREME

90 7 Payton Zweifel NW Enid Youth Wrestling

90 8 Wyatt Cargill C StandFast Wrestling
     

**

100 1 Kruz Goff NW Blackwell Wrestling Club

**

100 2 Colton Hainzinger NE R.A.W.

**

100 3 Caden Pollard NE Sallisaw Takedown Club

**

100 4 Kavyne Orr C Jr. Patriots

100 5 Caiden Porter NW Ochelata Renegade Wrestling

100 6 Colyn Donnelly S Elgin Grapplers

100 7 tye merrill NE Grove Takedown Club

100 8 Ryan Gooch C Putnam City North Youth Wrestling
     

**

110 1 Koby Wesley C C4 Wrestling Club

**

110 2 aryn Johnson NW Tulsa McClain Pin-King All Stars

**

110 3 Greyson Foster NE Jenks Youth Wrestling

**

110 4 Tanner Fallwell C Norman Grappling Club

110 5 Shane Lovejoy C Newcastle Youth Wrestling

110 6 George Tahdooahnippah S Elgin Grapplers

110 7 Adyn Peugh NE Collinsville Cardinal Wrestling

110 8 Landon Bart NE R.A.W.
     

**

120 1 Jace Williams S Elgin Grapplers

**

120 2 Jace Allred NE Morris Eagles Wrestling Club

**

120 3 Colby Thornburg NE Poteau Youth Wrestling

**

120 4 Cade Kaiser NE R.A.W.

120 5 Dylan Allen NE Vinita Kids Wrestling

120 6 Gionni Journey C OKC Dream Center Warriors

120 7 Larynz Spottedwolf S Clinton Youth Wrestling

120 8 Terence Carter C Carl Albert Little League
     

**

131 1 Noah Flores NE Sallisaw Takedown Club

**

131 2 Samuel Lindsey S Blue Devil Wrestling Club

**

131 3 Kamron Jackson C Putnam City North Youth Wrestling

**

131 4 Shay Spencer S Elgin Grapplers

131 5 Sy Phipps C Jr. Patriots

131 6 Gavin Stout NE Locust Grove (Pirate Wrestling)

131 7 Dustin Sheilds C OKC Dream Center Warriors
     

**

HWT 1 Gunner Hill NE Grove Takedown Club

**

HWT 2 Sean Mahoney NE Vinita Kids Wrestling

**

HWT 3 Trae Kibble S Elgin Grapplers

**

HWT 4 Justin Robinson NE R.A.W.

HWT 5 Kai Campbell C Newcastle Youth Wrestling

HWT 6 Dakota Douglas NE Grove Takedown Club

HWT 7 Eric Parker C El Reno

HWT 8 Antonio Orquiz C OKC Dream Center Warriors
OKWA