Oklahoma Wrestling Begins Here... Login
Show All Wrestlers Back to Tournament List 

Results: 2016-2017

MOORE NOVICE   -   Div III
(Note: ** indicates 6+ entries in the bracket)

52 1 Gage Harris S Shawnee Takedown Club

52 2 Adam Martinez S Piedmont

52 3 Cash Bratt S Chickasha

52 4 Cade Boecker S Blue Devil Wrestling Club
     

55 1 Colton Sandefur S Madill

55 2 Kaden Hughes C Del City

55 3 Madison Mitchell C El Reno
     

58 1 Savoyte Herlong C Del City

58 2 Dirk Johnson S TYP Wrestling

58 3 Brayden Mixay C Carl Albert Little League

58 4 Carson Newby C Carl Albert Little League
     

**

61 1 Max McDaniel C Edmond Generals - McDaniel

**

61 2 Layton Johnson S Madill

**

61 3 Mason Dobbs C Newcastle Youth Wrestling

**

61 4 Case Moore S Bearcat Wrestling
     

**

64 1 Hayden Vickery C Norman Grappling Club

**

64 2 Santiago Jaramillo C OKC Dream Center Warriors

**

64 3 Kurrstin Howell C Noble TakeDown Club

**

64 4 Wyatt Dodd C Jr. Patriots
     

**

67 1 Bryson Johnson S Madill

**

67 2 Jackson Mejia C Norman Grappling Club

**

67 3 Colton Bradley C Newcastle Youth Wrestling

**

67 4 Dane Wiyninger C OKC Dream Center Warriors
     

**

70 1 Ash Foster S Chickasha

**

70 2 Logan Stephens C Moore Lions

**

70 3 Ava Roe S OK Girls Youth Wrestling Club

**

70 4 Elijah Johnson C Del City
     

**

73 1 Gabe Compton C Prodigy Wrestling

**

73 2 Kannon Ooton C Jr. Patriots

**

73 3 Weston Burcum S Anadarko

**

73 4 WILLIE SCHOONOVER C Team Guthrie Youth Wrestling
     

**

76 1 Jett Jennings S Davis Youth Wrestling

**

76 2 Elo Orozco C Putnam City North Youth Wrestling

**

76 3 Domenic Johnston C Ironman Wrestling

**

76 4 Zane Givens S Shawnee Takedown Club
     

**

80 1 D. Reagan Palmer C Bridge Creek Little League Takedown Club

**

80 2 Titus Davis C Cashion Youth Wrestling Club

**

80 3 Ryder Jones C Prodigy Wrestling

**

80 4 Ayden Thelin C Ironman Wrestling
     

85 1 Grady Lesperance C El Reno

85 2 Connor Franks C Noble TakeDown Club

85 3 Grayden Deviney S Hinton

85 4 Andress Vara C Jr. Patriots
     

**

90 1 Wyatt Cargill C StandFast Wrestling

**

90 2 Ayden Sweet C StandFast Wrestling

**

90 3 Faysal Abdeslami C Moore Lions

**

90 4 Mihane Hoxha S Anadarko
     

**

100 1 Zack Maguire S Piedmont

**

100 2 Nathan Fullen C Bridge Creek Little League Takedown Club

**

100 3 Jacob Sigman S TYP Wrestling

**

100 4 Jackson Patterson C StandFast Wrestling
     

110 1 Riddick Aton S Guymon Wrestling Club

110 2 Chance Montgomery C Noble TakeDown Club

110 3 Dana Coles C Norman Grappling Club
     

120 1 Ethan McClelland S TYP Wrestling

120 2 Terence Carter C Carl Albert Little League

120 3 Alexander Thunderbull S Geary
     

131 1 Kamron Jackson C Putnam City North Youth Wrestling

131 2 Cheii Larney C OKC Dream Center Warriors

131 3 GUNNAR BAKER C Lexington TDC

131 4 Seth Freeman C Moore Lions
     

**

HWT 1 Kai Campbell C Newcastle Youth Wrestling

**

HWT 2 Eric Parker C El Reno

**

HWT 3 Benjamin Martin S Bethel

**

HWT 4 Antonio Orquiz C OKC Dream Center Warriors
OKWA