Oklahoma Wrestling Begins Here... Login
Show All Wrestlers Back to Tournament List 

Results: 2016-2017

39TH OKWA OPEN STATE CHAMPIONSHIPS   -   Div II
(Note: ** indicates 6+ entries in the bracket)

**

46 1 Lane Walters NE Salina Wrestling Club (SWC)

**

46 2 Caleb Kelley NE Locust Grove (Pirate Wrestling)

**

46 3 Jordan Alexander NW TULSA BLUE T XTREME

**

46 4 Robert Salas C StandFast Wrestling

46 5 Harley Mckahan C Newcastle Youth Wrestling

46 6 MATHEW BERMEA S Clinton Youth Wrestling

46 7 Brandt Steinheil NE Wagoner Takedown Club

46 8 Cale Browning S Kingfisher
     

**

49 1 Cason Craft NE Spiro Bulldogs

**

49 2 Randen Wright NW Henryetta Knights Wrestling

**

49 3 Hudson Walla C StandFast Wrestling

**

49 4 Trace Messick NE Vinita Kids Wrestling

49 5 Nolan Houseman NE Grove Takedown Club

49 6 Ashton Andrews NW Pawnee Black Bear Wrestling

49 7 Sammy Spotted Bear NW Bear-knuckle grappling

49 8 Kole Hetrick NW Blackwell Wrestling Club
     

**

52 1 Alex Reed NE Brushy Wrestling Club

**

52 2 Jaxon Kennedy C C4 Wrestling Club

**

52 3 Talon Tahdooahnippah S Elgin Grapplers

**

52 4 Jace Reed C C4 Wrestling Club

52 5 Gabriel Aguirre S Woodward

52 6 Landon Earp NW Chandler Takedown Club

52 7 Cash Wiley C Division Bell

52 8 Brysen Hoodenpyle NE Grove Takedown Club
     

**

55 1 Jack Cranford NE Brushy Wrestling Club

**

55 2 Max Linthicum NE Sallisaw Takedown Club

**

55 3 Talan Dobson NW Mojo Grappling

**

55 4 Gavin Wallace NE R.A.W.

55 5 Van Smith C C4 Wrestling Club

55 6 Cole Stevens C Division Bell

55 7 Nathan Goodman NW Pawnee Black Bear Wrestling

55 8 Xzaivier Buzzard NE Sallisaw Takedown Club
     

**

58 1 Julio Aguirre S Woodward

**

58 2 David Farmer NE Sallisaw Takedown Club

**

58 3 Jackson Mortimer C Division Bell

**

58 4 bryce girty NE Muskogee Rougher Wrestling

58 5 Logan Cass NW Pawhuska

58 6 Tyson Townley NW SKIATOOK BULLDOG WRESTLING

58 7 Jason Pendergraft NE Fort Gibson Tiger Wrestling

58 8 Elijah Nelson S Woodward
     

**

61 1 Javon Freeman NW TFW

**

61 2 Kingston Sikes C Division Bell

**

61 3 Maddox Waits NE R.A.W.

**

61 4 Blake Parmley NE R.A.W.

61 5 Saben Lavers NW Blackwell Wrestling Club

61 6 CALEB CRAWFORD NE Bixby Wrestling Club

61 7 Kendrick ''Ethan'' Applebee S Woodward

61 8 Ethan Koller C Norman Grappling Club
     

**

64 1 Legend Ellis NE Glenpool Warriors

**

64 2 Wesley Davies C Ironman Wrestling

**

64 3 Kelby Ingram NW Blackwell Wrestling Club

**

64 4 Trenton Bell NE Fort Gibson Tiger Wrestling

64 5 CJ Longan NW Perry Youth Wrestling

64 6 Cash Mayfield NE R.A.W.

64 7 Tradyn Doty NE Morris Eagles Wrestling Club

64 8 Xavier Keathley NW Perkins
     

**

67 1 Terrell Parker NE TEAM TULSA

**

67 2 Conner Hess NE Vinita Kids Wrestling

**

67 3 Stevie Brown NE Wagoner Takedown Club

**

67 4 MICHAEL JOHNSON NE East Tulsa Cardinals

67 5 Brody Mills NE Sallisaw Takedown Club

67 6 Brendan Bell NE Fort Gibson Tiger Wrestling

67 7 Camden Crew NE Spiro Bulldogs

67 8 Jake Spotted Bear NW Bear-knuckle grappling
     

**

70 1 Grant Rowe NW Blackwell Wrestling Club

**

70 2 Knox Bryant C Noble TakeDown Club

**

70 3 Braxton Baker NE Stilwell Youth Wrestling

**

70 4 Darius Whaler NE Kansas Wrestling Club

70 5 Trevor Besabe C Division Bell

70 6 Eli Swarer NE Salina Wrestling Club (SWC)

70 7 Peyton Besabe C Division Bell

70 8 Tony Sanchez C OKC Dream Center Warriors
     

**

75 1 Braxton Antuna S Anadarko

**

75 2 Braylon Hart NE Salina Wrestling Club (SWC)

**

75 3 Ayden Perez S Watonga Blaine County Grapplers

**

75 4 Zayden Roberts S Elgin Grapplers

75 5 Jessy Price S Kingfisher

75 6 Luke Thrasher S Elgin Grapplers

75 7 MAXIMUS HOUSTON NW Okmulgee Wrestling Club

75 8 Stetson Matheson NW Bartlesville Wrestling Club
     

**

83 1 Kehlan Corbbrey NW Tulsa North Mabee Stampede Take Down

**

83 2 Luke Prince NE Vinita Kids Wrestling

**

83 3 Vann Wildcat NW Pawhuska

**

83 4 Madden Edgar NW Blackwell Wrestling Club

83 5 Mikel Jones S Chickasha

83 6 Beau Davis C Division Bell

83 7 Carter Crosby NE Fort Gibson Tiger Wrestling

83 8 Journey Miller S Hinton
     

**

90 1 Jon Broehl II NE TEAM TULSA

**

90 2 Redmond Lindsey C Norman Grappling Club

**

90 3 Ethan Thornburg NE Poteau Youth Wrestling

**

90 4 Malachi Reynolds NW Tulsa North Mabee Stampede Take Down

90 5 Clinton Stohler NE Salina Wrestling Club (SWC)

90 6 Brady Peregoy S Elgin Grapplers

90 7 Andrew Willard S Blue Devil Wrestling Club

90 8 Iain Garmon C Norman Grappling Club
     

**

105 1 Baylor Bart NE R.A.W.

**

105 2 Aiden Willard S Blue Devil Wrestling Club

**

105 3 Colton Balch NE Glenpool Warriors

**

105 4 Graeson Nichols S Elgin Grapplers

105 5 Carson Charboneau NE Wagoner Takedown Club

105 6 THANE CRAWFORD NE Bixby Wrestling Club

105 7 Kyler Goins NE TEAM TULSA

105 8 Trystan Wood S Geary
     

**

HWT 1 Landyn Atchley NE Kansas Wrestling Club

**

HWT 2 Tristan Thompson NE Kansas Wrestling Club

**

HWT 3 Boone Garrett-Spring NE TEAM TULSA

**

HWT 4 Ricky Hinkle C Putnam City North Youth Wrestling

HWT 5 Brodie ''BRODOZER'' Law NW Stillwater Pioneer - Law

HWT 6 Aiden Derryberry NE Poteau Youth Wrestling

HWT 7 Jake Gutierrez S Watonga Blaine County Grapplers

HWT 8 Zechariah Deford NW TULSA BLUE T XTREME
OKWA