Oklahoma Wrestling Begins Here... Login
Show All Wrestlers Back to Tournament List 

Results: 2016-2017

OKWA NOVICE STATE CHAMPIONSHIPS   -   Div II
(Note: ** indicates 6+ entries in the bracket)

43 1 Deklan Jackson C Noble TakeDown Club

43 2 Jera Good S Ardmore Takedown Club
     

**

46 1 Cason Craft NE Spiro Bulldogs

**

46 2 Aiden Jalajel NE Fort Gibson Tiger Wrestling

**

46 3 Jordan Alexander NW TULSA BLUE T XTREME

**

46 4 Harley Mckahan C Newcastle Youth Wrestling

46 5 Ryland Bagby C Noble TakeDown Club

46 6 Krayton Kienzle NW Tonkawa Wrestling

46 7 Jerry Venable NW Enid Youth Wrestling

46 8 Benson Hunt NE Warner Eagle Wrestling Club
     

**

49 1 Quinton (McGirt) Burgess NW Mojo Grappling

**

49 2 Zaelynn Bear NW Mojo Grappling

**

49 3 Allan Hankla NW Tonkawa Wrestling

**

49 4 Kole Hetrick NW Blackwell Wrestling Club

49 5 Ryker Kramer S Elgin Grapplers

49 6 Rylan Leone S Shawnee Takedown Club

49 7 Ayden Been NE Morris Eagles Wrestling Club

49 8 Dredyn Eaton C Bluejay Pride Wrestling
     

**

52 1 Damion Sanchez NE Poteau Youth Wrestling

**

52 2 Carson Fleming C Carl Albert Little League

**

52 3 garrett tuell NE COWETA TIGER WRESTLING

**

52 4 Zechariah Tecumseh NW Mojo Grappling

52 5 Levi Caine C Carl Albert Little League

52 6 Logan Red Elk S Elgin Grapplers

52 7 Landon Smith S Elgin Grapplers

52 8 Jordan Dyson C Newcastle Youth Wrestling
     

**

55 1 Corbie Buffington NE Spiro Bulldogs

**

55 2 Thomas Baker C Team Maccabees

**

55 3 John Barker S Bethel

**

55 4 austin brooks S Wilburton Takedown Club

55 5 Austin Fudge NW Mojo Grappling

55 6 Luke Shyers NE Vinita Kids Wrestling

55 7 Braxton Landis C Bridge Creek Little League Takedown Club

55 8 Ethan Bunner NW Mojo Grappling
     

**

58 1 Jason Pendergraft NE Fort Gibson Tiger Wrestling

**

58 2 Taylor Nelson NW Stillwater Pioneer - Law

**

58 3 Kaiden Keeney NW Blackwell Wrestling Club

**

58 4 Jaden Rolland NE NOAH

58 5 Elijah Nelson S Woodward

58 6 Cougar Collins C Noble TakeDown Club

58 7 Rowdi Medina C Noble TakeDown Club

58 8 Asher Digby S Davis Youth Wrestling
     

**

61 1 Kendrick ''Ethan'' Applebee S Woodward

**

61 2 Brutus Robinson NE Checotah Matcats

**

61 3 Dominic Graff NE Bixby Wrestling Club

**

61 4 ZEKE HUGHES C Lexington TDC

61 5 Jaeden Johnson NE Fort Gibson Tiger Wrestling

61 6 Javier Ortiz NE Poteau Youth Wrestling

61 7 Arron mcclain NW Tulsa North Mabee Stampede Take Down

61 8 Tyler Cheatham NE Bixby Wrestling Club
     

**

64 1 Cason Johnson NW Tonkawa Wrestling

**

64 2 Trenton Bell NE Fort Gibson Tiger Wrestling

**

64 3 Henry Bowers NE Unlimited Wrestling

**

64 4 Thatcher Howerton NE Miami Wardog Youth Wrestling

64 5 Caden Jurgens NW Blackwell Wrestling Club

64 6 Adon Toler NE R.A.W.

64 7 ethan oglesbee NE COWETA TIGER WRESTLING

64 8 Brody Stevenson NE Warriors Wrestling
     

**

67 1 Brendan Bell NE Fort Gibson Tiger Wrestling

**

67 2 Kade Ditmore NW Tonkawa Wrestling

**

67 3 Kaden Fechner NE Checotah Matcats

**

67 4 william cade NE COWETA TIGER WRESTLING

67 5 Preston Scott C Tironook School of Wrestling

67 6 Konner Martin S Pauls Valley Pinners

67 7 Brody Vandiver NW Enid Youth Wrestling

67 8 Kingston Dubois S Anadarko
     

**

70 1 Micah Cutsinger NE R.A.W.

**

70 2 Darius Whaler NE Kansas Wrestling Club

**

70 3 Elijah Smith NE R.A.W.

**

70 4 OLIVER SMITH JR. NE East Tulsa Cardinals

70 5 Ash Foster S Chickasha

70 6 Vinton Goff NE Morris Eagles Wrestling Club

70 7 Lincoln Smith C Jr. Patriots

70 8 Noah Briley NE Sallisaw Takedown Club
     

**

75 1 Luke Thrasher S Elgin Grapplers

**

75 2 Barrett Standley NE Warriors Wrestling

**

75 3 Braxton Antuna S Anadarko

**

75 4 Tyeon Lowe C Moore Lions

75 5 Benjamin Diffee NE Sallisaw Takedown Club

75 6 Blake Thompson NE R.A.W.

75 7 Carter Sisson NE Checotah Matcats

75 8 Bryson Brown C Jr. Patriots
     

**

83 1 Brock Heilmann NE Warriors Wrestling

**

83 2 Madden Edgar NW Blackwell Wrestling Club

**

83 3 Kaden Nation NE Collinsville Cardinal Wrestling

**

83 4 james roberts NE Muskogee Rougher Wrestling

83 5 Garrett Ghram S Elgin Grapplers

83 6 riley hicks NE COWETA TIGER WRESTLING

83 7 Nate Adair NE COWETA TIGER WRESTLING

83 8 Logan Smith S Anadarko
     

**

90 1 Malachi Reynolds NW Tulsa North Mabee Stampede Take Down

**

90 2 Cash Reyes C C4 Wrestling Club

**

90 3 Iain Garmon C Norman Grappling Club

**

90 4 Brady Peregoy S Elgin Grapplers

90 5 John Cole C Norman Grappling Club

90 6 Garrett Hatcher NE Sallisaw Takedown Club

90 7 rowdy paxton S Wilburton Takedown Club

90 8 Levi C ranfield S Bearcat Wrestling
     

**

105 1 Tazer Phillips S Elgin Grapplers

**

105 2 Colton Balch NE Warriors Wrestling

**

105 3 Shooter Mayabb S HBT Grapplers

**

105 4 Daneko Reynolds NW Tulsa North Mabee Stampede Take Down

105 5 Coleman Iker C Tironook School of Wrestling

105 6 Zane Young NE Fort Gibson Tiger Wrestling

105 7 Caden Isom S Blanchard - Isom

105 8 Jantzen Kilpatrick S Anadarko
     

**

HWT 1 Landyn Atchley NE Kansas Wrestling Club

**

HWT 2 Tristan Thompson NE Kansas Wrestling Club

**

HWT 3 Aiden Derryberry NE Poteau Youth Wrestling

**

HWT 4 Knox Schulte C C4 Wrestling Club

HWT 5 Ricky Hinkle C Putnam City North Youth Wrestling

HWT 6 Carson Charboneau NE Wagoner Takedown Club

HWT 7 Brodie ''BRODOZER'' Law NW Stillwater Pioneer - Law

HWT 8 Marcus Arias C Noble TakeDown Club
OKWA