Oklahoma Wrestling Begins Here... Login
Show All Wrestlers Back to Tournament List 

Results: 2016-2017

1st Annual Alan Long Memorial Tournament- Geary   -   Div II
(Note: ** indicates 6+ entries in the bracket)

43 1 MATHEW BERMEA S Clinton Youth Wrestling
     

46 1 Robert Salas C StandFast Wrestling

46 2 Jackson Smith C Moore Lions

46 3 Cale Browning S Kingfisher
     

49 1 Trusten Lee Douglas C Prodigy Wrestling

49 2 Cayden Gipson S Woodward

49 3 Davis Lewis C Division Bell

49 4 Tegan Dickson NW Perkins
     

**

52 1 Jaxon Kennedy C C4 Wrestling Club

**

52 2 Talon Tahdooahnippah S Elgin Grapplers

**

52 3 Jace Reed C C4 Wrestling Club

**

52 4 Gabriel Aguirre S Woodward
     

**

55 1 Justice Schultheis C C4 Wrestling Club

**

55 2 Van Smith C C4 Wrestling Club

**

55 3 Cole Stevens C Division Bell

**

55 4 Kyler Thompson S Watonga Blaine County Grapplers
     

**

58 1 Julio Aguirre S Woodward

**

58 2 Jackson Mortimer C Division Bell

**

58 3 Hector Martinie S Hinton

**

58 4 Jr. (Fredy) Ketchum(Zamora) S Geary
     

**

61 1 Broady Stanfield C Noble TakeDown Club

**

61 2 Ethan Koller C Norman Grappling Club

**

61 3 Justin Woolery C StandFast Wrestling

**

61 4 Brody Donnelly S Elgin Grapplers
     

**

64 1 Wesley Davies C Ironman Wrestling

**

64 2 Legend Ellis NE Warriors Wrestling

**

64 3 Kingston Sikes C Division Bell

**

64 4 Brodie Yocham S Geary
     

**

67 1 Jaxon Podest C Division Bell

**

67 2 Baylor Owings S Geary

**

67 3 Kelby Ingram NW Blackwell Wrestling Club

**

67 4 Garrett Williams C Division Bell
     

**

70 1 Knox Bryant C Noble TakeDown Club

**

70 2 Peyton Besabe C Division Bell

**

70 3 Trevor Besabe C Division Bell

**

70 4 Cooper Perkins NW Perkins
     

75 1 Zayden Roberts S Elgin Grapplers

75 2 Franklin Wallick NW Perkins

75 3 Hunter Harris NW Perkins

75 4 Ayden Perez S Watonga Blaine County Grapplers
     

83 1 Beau Davis C Division Bell

83 2 Beau Lane NW Perkins
     

90 1 Andrew Willard S Blue Devil Wrestling Club

90 2 Redmond Lindsey C Norman Grappling Club

90 3 Austin Burkeen S Blue Devil Wrestling Club

90 4 Hollis Harrall S Geary
     

105 1 Aiden Willard S Blue Devil Wrestling Club

105 2 Trystan Wood S Geary
     

HWT 1 Jake Gutierrez S Watonga Blaine County Grapplers
OKWA