Oklahoma Wrestling Begins Here... Login
Show All Wrestlers Back to Tournament List 

Results: 2016-2017

MOORE NOVICE   -   Div II
(Note: ** indicates 6+ entries in the bracket)

46 1 Evan Anderson C Bridge Creek Little League Takedown Club

46 2 Steven ''Stevie'' Hawkins C Noble TakeDown Club

46 3 Deklan Jackson C Noble TakeDown Club

46 4 Trey Stephens C Moore Lions
     

**

49 1 Cash Bratt S Chickasha

**

49 2 Isaiah Herlong C Del City

**

49 3 Dillon Lewis C Division Bell

**

49 4 Rylan Prior C Noble TakeDown Club
     

**

52 1 Carson Fleming C Carl Albert Little League

**

52 2 Levi Caine C Carl Albert Little League

**

52 3 Claire Lancaster C Norman Grappling Club

**

52 4 Stetson Williams C Del City
     

**

55 1 John Barker S Bethel

**

55 2 Braxton Landis C Bridge Creek Little League Takedown Club

**

55 3 Eli Stottlemyre C C4 Wrestling Club

**

55 4 Corbin Fleming C Carl Albert Little League
     

**

58 1 Cari Warner C Moore Lions

**

58 2 Kden Davis C StandFast Wrestling

**

58 3 Cougar Collins C Noble TakeDown Club

**

58 4 Savoyte Herlong C Del City
     

**

61 1 Hagen Sims S Davis Youth Wrestling

**

61 2 Elijah Nelson S Woodward

**

61 3 ZEKE HUGHES C Lexington TDC

**

61 4 Kylan Ooton C Jr. Patriots
     

**

64 1 Louden McDoulett C Little Axe Takedown Club

**

64 2 Dimitri Kizer C Del City

**

64 3 Gavin Schalk-Erbar C Bridge Creek Little League Takedown Club

**

64 4 Colten Stevens C Team Guthrie Youth Wrestling
     

**

67 1 Kingston Dubois S Anadarko

**

67 2 Gage Lomeli S Shawnee Takedown Club

**

67 3 Luke Lyons C Team Guthrie Youth Wrestling

**

67 4 Alejandro Gomez C Noble TakeDown Club
     

**

70 1 Ash Foster S Chickasha

**

70 2 Osten Tripp Beller C Moore Lions

**

70 3 Billy Brand C Carl Albert Little League

**

70 4 Jonathan Toledo Jr. C StandFast Wrestling
     

**

75 1 Antawan Grayson Jr S Shawnee Takedown Club

**

75 2 Ryder Roberts S Pauls Valley Pinners

**

75 3 Kin Golden C Del City

**

75 4 Karson Coleman C Norman Grappling Club
     

**

83 1 Mikel Jones S Chickasha

**

83 2 Landyn Payton S Chickasha

**

83 3 Journey Miller S Hinton

**

83 4 John Allen C Team Guthrie Youth Wrestling
     

90 1 Hollis Harrall S Geary

90 2 Zoey Brown C Bridge Creek Little League Takedown Club
     

**

105 1 Tate Simmons C Team Guthrie Youth Wrestling

**

105 2 Caden Isom S Blanchard - Isom

**

105 3 Jabari Edwards C Del City

**

105 4 Hannah Lopez C Moore Lions
     

**

HWT 1 Yogi Creed C Team Guthrie Youth Wrestling

**

HWT 2 Myles Butcher C Moore Lions

**

HWT 3 Preston Cannon S Bearcat Wrestling

**

HWT 4 Hayden Flores C Broncos Black
OKWA