Oklahoma Wrestling Begins Here... Login
Show All Wrestlers Back to Tournament List 

Results: 2016-2017

39TH OKWA OPEN STATE CHAMPIONSHIPS   -   Div I
(Note: ** indicates 6+ entries in the bracket)

**

37 1 Brooks Wood C Newcastle Youth Wrestling

**

37 2 Wyatt Rooks NW SKIATOOK BULLDOG WRESTLING

**

37 3 Lane Collett NE Checotah Matcats

**

37 4 Kollin Gilliland S HBT Grapplers

37 5 Ty Chavez S Woodward

37 6 Ethan Steinheil NE Wagoner Takedown Club

37 7 Sammy Cox S Watonga Blaine County Grapplers

37 8 Thomas Spotted Bear NW Bear-knuckle grappling
     

**

40 1 Cayden Scott NE R.A.W.

**

40 2 Noah Majka C C4 Wrestling Club

**

40 3 Mason Hoffman C El Reno

**

40 4 Eli Pagonis NE TEAM TULSA

40 5 Braxton Johnson NW Blackwell Wrestling Club

40 6 Deagan Crawford NW SKIATOOK BULLDOG WRESTLING

40 7 Blay Sorum NE Salina Wrestling Club (SWC)

40 8 Michael Street Jr NW Bartlesville Wrestling Club
     

**

43 1 Zander Bowen S Chickasha

**

43 2 Gabe Terriquez NE Morris Eagles Wrestling Club

**

43 3 Braxton Plunk NE R.A.W.

**

43 4 Waylan Hill C C4 Wrestling Club

43 5 Maddex Ewy NW Blackwell Wrestling Club

43 6 Zander Holland S Guymon Wrestling Club

43 7 Tommy White S Anadarko

43 8 EASTON RODGERS NE Bixby Wrestling Club
     

**

46 1 Landon Dietz C StandFast Wrestling

**

46 2 Kiowyn Deaton NE Grove Takedown Club

**

46 3 Easton Smith NE R.A.W.

**

46 4 Braylon Freeman NW TFW

46 5 Bryson Haulcomb NE TEAM TULSA

46 6 Trevor Eichhorn NE Vinita Kids Wrestling

46 7 Bryce Williamson C Division Bell

46 8 Simon (Pete) Shyers NE Vinita Kids Wrestling
     

**

49 1 Braden Perez NW TULSA BLUE T XTREME

**

49 2 Easton Pierce C Newcastle Youth Wrestling

**

49 3 Grant Provencher NE R.A.W.

**

49 4 dwayne williams NW Tulsa McClain Pin-King All Stars

49 5 Jace Larman C Division Bell

49 6 Collin Moore NE Wagoner Takedown Club

49 7 Cayden Gipson S Woodward

49 8 Tristan Walker S Anadarko
     

**

52 1 Elijah chupa Muhammad C OKCWC

**

52 2 Hilkyah Sampson NE R.A.W.

**

52 3 Beau Daniels NW TULSA BLUE T XTREME

**

52 4 Noah Mealer S Chickasha

52 5 Taven Thrash S Anadarko

52 6 Jett Kline S HBT Grapplers

52 7 Rambo Dunbar NW Pawnee Black Bear Wrestling

52 8 JR Gonzalez NW Enid Youth Wrestling
     

**

55 1 Eli Forwoodson NE Checotah Matcats

**

55 2 Conner Chancellor NE Locust Grove (Pirate Wrestling)

**

55 3 Jeramiah Atchley NE Kansas Wrestling Club

**

55 4 Jimmy Wildcat NW Pawhuska

55 5 Zane Agnew NW Bartlesville Wrestling Club

55 6 ADREAN SMITH NE East Tulsa Cardinals

55 7 Daxton Bean S Elgin Grapplers

55 8 Jalen Duffie NW Tulsa North Mabee Stampede Take Down
     

**

60 1 Kayden Jackson C Putnam City North Youth Wrestling

**

60 2 Aiden Morales NW Pawnee Black Bear Wrestling

**

60 3 Brent Parker C El Reno

**

60 4 Kingston Applebee S Woodward

60 5 Gabe Wesley NE R.A.W.

60 6 John Henry Seratt NE Wagoner Takedown Club

60 7 battle brooks S Wilburton Takedown Club

60 8 Evan Luna NE Wagoner Takedown Club
     

**

66 1 Prince Charles Johnson C StandFast Wrestling

**

66 2 Hayden Hanks C Carl Albert Little League

**

66 3 Tristian Crawford S Elgin Grapplers

**

66 4 Lydia Wells NE Warriors Wrestling

66 5 Tukker Chase NE Sallisaw Takedown Club

66 6 Joshua Durant NE Locust Grove (Pirate Wrestling)

66 7 Brock Hughes NE Wagoner Takedown Club

66 8 Jared Thomason C Norman Grappling Club
     

**

HWT 1 Ryker Smith S Weatherford Youth

**

HWT 2 Logan Gaut NW Morrison

**

HWT 3 Parker Adams NE Vinita Kids Wrestling

**

HWT 4 Mason Young NW Blackwell Wrestling Club

HWT 5 Jacob White NE TEAM TULSA

HWT 6 Jake Luttrell S Anadarko

HWT 7 Payden Henson C Norman Grappling Club

HWT 8 Kaylor Sumner NE Jenks Youth Wrestling
OKWA