Oklahoma Wrestling Begins Here... Login
Show All Wrestlers Back to Tournament List 

Results: 2016-2017

OKWA NOVICE STATE CHAMPIONSHIPS   -   Div I
(Note: ** indicates 6+ entries in the bracket)

**

37 1 Joseph Kersey C Moore Lions

**

37 2 Lane Collett NE Checotah Matcats

**

37 3 Kollin Gilliland S HBT Grapplers

**

37 4 Trey Quik C Carl Albert Little League

37 5 Tyton Ray S Weatherford Youth

37 6 Landon Martinez NW Bartlesville Wrestling Club

37 7 LEVI KNAPP NE Muldrow Bulldog Pride

37 8 Ayo Bear NW Mojo Grappling
     

**

40 1 Bentlee Page NE Jenks Youth Wrestling

**

40 2 Dalton Perkins C Broncos Black

**

40 3 Jaegar RomanNose C Prodigy Wrestling

**

40 4 Nate Edmondson C C4 Wrestling Club

40 5 Johnnie Caldwell NE Rider Wrestling

40 6 barry ritter NE COWETA TIGER WRESTLING

40 7 Mason Hoffman C El Reno

40 8 Michael McWilliams NE Vinita Kids Wrestling
     

**

43 1 Maddex Ewy NW Blackwell Wrestling Club

**

43 2 Max Burd S Weatherford Youth

**

43 3 Tyree Cruikshank S Anadarko

**

43 4 Toby Shield NE Miami Wardog Youth Wrestling

43 5 Hendrix Newcomb C Noble TakeDown Club

43 6 Hoyt Gibson NE Grove Takedown Club

43 7 Cru Foster S Chickasha

43 8 Marcus Guzman C El Reno
     

**

46 1 Bradley Davies C Ironman Wrestling

**

46 2 Colton Dobbs C Newcastle Youth Wrestling

**

46 3 Colin Maynes C Norman Grappling Club

**

46 4 Tytan Ellis NE Glenpool Warriors

46 5 Talon Lackey NW Bartlesville Wrestling Club

46 6 Trey Hogan NE Spiro Bulldogs

46 7 Simon (Pete) Shyers NE Vinita Kids Wrestling

46 8 Dyson Moss S Weatherford Youth
     

**

49 1 Tristan Walker S Anadarko

**

49 2 Lakyn Head NW Blackwell Wrestling Club

**

49 3 Rawlie Schultheis C C4 Wrestling Club

**

49 4 logan jewell NE COWETA TIGER WRESTLING

49 5 Talon Storozuk S Elgin Grapplers

49 6 Tite Cox NE Sallisaw Takedown Club

49 7 Bronx Perez NE Jenks Youth Wrestling

49 8 Manny Botone S Anadarko
     

**

52 1 Noah Mealer S Chickasha

**

52 2 Taven Thrash S Anadarko

**

52 3 Beau Daniels NW TULSA BLUE T XTREME

**

52 4 Jett Kline S HBT Grapplers

52 5 Mathew Velarde C El Reno

52 6 Terin Neff C Moore Lions

52 7 Jase Junell S Wilburton Takedown Club

52 8 Zaden Bowling NE Locust Grove (Pirate Wrestling)
     

**

55 1 Bodey Boss NE Poteau Youth Wrestling

**

55 2 Jeramiah Atchley NE Kansas Wrestling Club

**

55 3 Conner Chancellor NE Locust Grove (Pirate Wrestling)

**

55 4 MANUEL M SANCHEZ NE Collinsville Cardinal Wrestling

55 5 Karson Wilson NW Chandler Takedown Club

55 6 Sheldin Kelly NE Unlimited Wrestling

55 7 ADREAN SMITH NE East Tulsa Cardinals

55 8 Kannon Trammel NE Rider Wrestling
     

**

60 1 Logan Hollingsworth C Team Hollingsworth

**

60 2 Kingston Applebee S Woodward

**

60 3 Brent Parker C El Reno

**

60 4 Evan Luna NE Wagoner Takedown Club

60 5 battle brooks S Wilburton Takedown Club

60 6 Kolt Stevens NE Fort Gibson Tiger Wrestling

60 7 Jacob Isom S Blanchard - Isom

60 8 Kaysen Warren S Broken Bow Youth Wrestling
     

**

66 1 Prince Charles Johnson C StandFast Wrestling

**

66 2 Jett Frankum S Ardmore Takedown Club

**

66 3 Rhodes Molenda C Team Molenda

**

66 4 gabriel roberts NE Muskogee Rougher Wrestling

66 5 Tristian Crawford S Elgin Grapplers

66 6 Hayden Hanks C Carl Albert Little League

66 7 Jecori Choate NE Vian Wolverine Wrestling

66 8 Lydia Wells NE TEAM TULSA
     

**

HWT 1 Logan Gaut NW Morrison

**

HWT 2 Ryker Smith S Weatherford Youth

**

HWT 3 Mason Young NW Blackwell Wrestling Club

**

HWT 4 Kade Phillips S Elgin Grapplers

HWT 5 Jake Luttrell S Anadarko

HWT 6 Payden Henson C Norman Grappling Club

HWT 7 Ayden Sanders S HBT Grapplers

HWT 8 Kaylor Sumner NE Jenks Youth Wrestling
OKWA